{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SMĚR ŠVÉDSKO! ANGAŽMÁ DOČASNĚ MĚNÍ ČTYŘI FLORBALISTÉ

Obrázek ke článku
20. 10. 2020

Čtveřice florbalistů z Livesport Superligy během úterý oznámila své přestupy do Švédska. Filip Forman s Janem Maličem míří z FbŠ Bohemians do nejvyšší švédské soutěže, ve které budou nastupovat za Kalmarsund. Jejich spoluhráč Matěj Pěnička bude oblékat dres druholigového FBC Lerum, kde doplní svého kolegu z juniorské reprezentace Martina Čermáka. Ondřej Papoušek ze střešovického Tatranu jde do Lindås Rasta IBK.

Po restartu českých nejvyšších soutěží by se měli zmínění florbalisté opět vrátit do tuzemských klubů, nicméně ve Švédsku musí působit nejméně tři týdny.

„Rozhodl jsem se hlavně kvůli tomu, že se u nás nemůže hrát. Kvůli té mé dlouhé pauze potřebuji hrát. 
Bojím se, že by mi další pauza uškodila ještě víc,“ říká Pěnička, kterého trápily táhnoucí se problémy s kolenem a musel vytrpět více než roční přestávku od florbalu. „Rád bych získal herní sebevědomí, které mi v posledním měsíci chybělo. Samozřejmě je to pro mě obrovská zkušenost a výzva. Moc se na to těším,“ dodal.

Pěnička tak doplní libereckého Čermáka, který do Lerumu přestoupil o dva dny dřív. Forman s Maličem si také budou moct i v novém působišti popovídat česky. Švédská liga teprve začíná, Kalmarsund však do sezony vstoupil velice slušně. Po dvou kolech má na kontě pět bodů.

Všem třem hráčům Bohemians zařizoval přesun do Skandinávie asistent trenéra u hlavního mužstva Martin Forman. „Za roky, co jezdíme do Švédska, tam už známe dost lidí. Troufám si říct, že díky dobrým vztahům nám umožnili takovou příležitost před kluky předložit,“ pronesl v rozhovoru pro klubový web.

Osmnáctiletý Papoušek je jediným, který už má s hraním ve Švédsku zkušenosti. Druholigový celek Lindås Rasta pro něj není vůbec neznámým prostředím, působil zde totiž už v první polovině loňského roku. Jakmile bylo jasné, že se neuskuteční turnaj Euro Floorball Tour ve Švýcarsku, tak nasedl na letadlo a zamířil na sever.

„V den, kdy se EFT zrušilo, jsem hned volal trenérovi v Lindåsu a všechno jsem si domluvil s oběma kluby. Ve středu ráno jsem letěl. Původně jsem měl pouze trénovat, protože jsme nevěděli, jak to je s přestupy a zda bych se mohl vrátit v případě zlepšení situace, ale nakonec jsme si informace zjistili, takže jsme rovnou domluvili i přestup,“ vysvětluje Papoušek.

Do Tatranu se chce vrátit až ve chvíli, kdy bude v Česku opět dovoleno trénovat bez jakýchkoliv limitací. V současné době je možná příprava pouze venku, navíc v početně omezených skupinkách.

„Chtěl bych se ve Švédsku co nejlépe připravit na restart soutěží. Trénuju tady s juniorkou, s muži jsem zatím trénink neměl, ale čekám, že se do něj také zapojím. Účastním se i tréninků dalších týmů například z divize, abych využil každé šance pro kvalitní přípravu,“ dodává.

Obrázek