{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SNAD SE K NÁM TOUR V BUDOUCNU VRÁTÍ, DOUFAJÍ TRENÉŘI Z PÍSKU

Obrázek ke článku
13. 12. 2017

Kamenný písecký most měl být podle pověsti pojmenován po tom, kdo po něm projde jako první. Jenže všem vypálil rybník jelen, který po něm proskákal a podle něj se mu také přezdívá. My však přeskočíme o pár set metrů dál, do písecké sportovní haly. Tam se uskutečnila další z řady ukázkových tréninkových jednotek v rámci projektu Tour de Club. Pojďme si ji zrekapitulovat.

V rámci jednotlivých tréninkových rekapitulací dáváme tradičně prostor trojici účastníků. V jihočeském studentském městě Písku tomu nebude jinak. Hlavním organizátorem byl Michal Hanzlík. Rodiče zastupoval Jan Koutník. A trenérské barvy hájila Lucie Predajňová.

„Tour de Club známe již z loňského roku, kdy jsme se do projektu přihlásili, ale naše účast v něm bohužel nevyšla. Letos jsme tedy přihlášení zkusili znovu. Jsme rádi, že to napodruhé vyšlo. O samotné akci jsme se dozvěděli především ze sociálních sítí a florbalových webových portálů. Myslím si, že tento projekt je ve florbalovém prostředí celkem obstojně medializovaný,“ zahájil písecké povídání organizátor Hanzlík.

Jak již písecký kouč zmiňoval, projekt se stává čím dál populárnějším. Ovšem jen málokdo se nakonec odhodlá k podání přihlášky. Písečtí to učinili. Co je k tomu přivedlo? „Vzhledem k tomu, že se jako oddíl chceme stále rozvíjet a nabírat nové zkušenosti, tak právě tento projekt je k tomu skvělou příležitostí. Je to zajímavá zkušenost pro hráče i trenéry. Momentálně se snažíme co nejvíce rozšiřovat vzdělání našich trenérů, i proto jsme moc rádi za tyto projekty, kdy máme možnost spolupracovat s takto zkušenými lidmi z florbalového prostředí,“ přibližoval.

Možná největším lákadlem projektu je příjezd velkých českých florbalových osobností. Nejinak tomu bylo ve městě nad řekou Otavou. „Dorazil k nám regionální metodik Jan Třískala, dále trenér mládeže AC Sparta Michal Eisenkolb se svým synem, který mu pomáhal, a pardubický Martin Zozulák,“ vyjmenovával florbalové persony.

Obvyklý scénář úkonů této akce se opakoval i v Písku. Zajímal nás tedy především obsah hlavní jednotky. „Úvodní část tréninku vedl Martin Zozulák. Rozcvičení probíhalo formou her a staticko-dynamických cvičení. Po rozcvičení si převzal slovo Michael Eisenkolb a ujal se hlavní části tréninku. Trénink měl zaměřený na rozhodování hráče, na toto téma ukázal několik cvičení. Hráči se měli možnost ukázat i při hře.  V závěru všechny čekalo protažení,“ v kostce shrnoval průběh písecké Tour.

Klíčovým faktorem všech uskutečněných akcí je ohlas a přesah do budoucna. „Ohlas byl velmi pozitivní. Hráči jsou pochopitelně rádi za každý prostor na hřišti a snad jim došlo i to, kdo že je trénoval. Největší zkušenost to samozřejmě byla pro trenéry. Opět jsme nabrali nové zkušenosti, které budeme chtít dále rozvíjet. Doufáme, že se k nám akce za rok opět vrátí,“ chválil akci hlavní organizátor.

„Akce se mi líbila. Byla to pro kluky super motivace do dalších tréninků. Florbalová unie by měla v podobných projektech pokračovat, protože podporuje práci trenérů na regionální úrovni,“ přitakával jeho kolega a zástupce rodičů Jan Koutník.

Třetí do party byla trenérka Predajňová. A také ona byla nadmíru spokojená. „Tour nám ukázala moderní trendy ve výchově mládeže. Věřím, že pokud půjdeme touto cestou, podaří se nám v dětech uchovat radost z pohybu, kterou často s přibývajícími roky ztrácí. Z trenérského pohledu byla akce velmi přínosná. To, že tréninková jednotka bude určitě zajímavá, s tím se počítalo a také se tak stalo," chválila si a pokračovala:

"Nad rámec mého očekávání byla vstřícnost a zájem všech trenérů mimo samotný trénink. Poseděli jsme, probrali stav v našem klubu od A až do Z a získali mnoho poznatků a informací, jak to funguje v klubech, kde působí naši školitelé. Vážím si toho, že si nikdo "nehrabe jen na svém písečku", ale že cílem celé unie a elitních týmů je pomoci florbal rozvíjet plošně po celé ČR. Samozřejmě doporučuji a doufám, že se k nám do Písku Tour ještě někdy vrátí.“

​​

Obrázek