{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOBOTA NABÍDNE SOUBOJ ŠELEM O PLAY-OFF EXTRALIGY ŽEN

Obrázek ke článku
28. 2. 2020

Nováček soutěže na jedné straně, dnes už zkušený extraligový tým na straně druhé, bodová rovnost a hranice oddělující boje o titul a boje o záchranu mezi nimi. O tom bude jediný sobotní souboj Extraligy žen, řádně kořeněný předkrm posledního kola základní části nejvyšší ženské soutěže. V Brně na sebe narazí Bulldogs a Panthers.

Domácí florbalistky Bulldogs Brno do Extraligy žen postoupily před touto sezonou, když v účasti v nejvyšší soutěži vystřídaly své mužské kolegy a posílily brněnské zastoupení, které dlouhá léta reprezentovaly Židenice. První sezona po několikaleté odmlce jim přitom nevyšla zrovna špatně, v závěru základní části dokonce z pozice nováčka bojují o play-off.

Posledním krokem na této cestě je souboj s hráčkami pražských Panthers, které také do poslední chvíle bojují o play-off. „Panthers se budou snažit, aby udržely nejlepší osmičku extraligy. Proto do toho dají všechno a zkusí nám sebrat šanci na play-off. Určitě budou hrát hodně do těla, aby získávaly co nejvíce balónků,“ očekává od sobotního zápasu Tereza Halaštová, mladá brněnská útočnice.

„Do zápasu půjdeme s tím, že jej chceme vyhrát. Dáme do něj všechno, co umíme. Budeme se navzájem podporovat, pomáhat si a radit, protože si play-off rozhodně zasloužíme. A máme na to postoupit,“ burcuje před utkáním svůj tým Halaštová.

Florbalistky Panthers Praha se nachází před koncem své již čtvrté Extraligové sezony. V nadstavbové části v prvním roce bojovaly o záchranu, v dalších dvou sezonách ale nechyběly mezi elitní osmičkou. O tu v právě probíhající soutěži bojují až do posledního kola.

„Myslím si, že se od nás čekalo trochu víc. Máme kvalitní kádr, ale nepodařilo se nám toho naplno využít. Naše výkony byly jako na houpačce, na druhou stranu nějaké body jsme nasbíraly. Teď nás čeká zápas o všechno,“ hodnotí kolísavé výkony svého týmu Dominika Tůmová, která v Panthers působí druhou sezonu.

 „Některé dobře rozehrané zápasy, kdy už to vypadalo, že budeme brát tři body, jsme bohužel nedokázaly udržet a o výsledku nakonec rozhodovala pokažená třetina, většinou ta poslední. Věděly jsme, že nedávné zápasy s Jičínem a Olomoucí musíme za každou cenu zvládnout, jinak už nemáme šanci na play-off. To se nám podařilo, ale ten nejdůležitější zápas nás čeká v sobotu. Na zápas se těším, protože vím, že na půdě soupeře umíme hrát dost dobře. Atmosféra tam bude určitě super a bude to boj. Budeme se rvát, abychom ty body prostě urvaly,“ věří Tůmová.

Utkání o to, který z těchto týmů bude hrát play-off a na který zbyde play-down, se odehraje v sobotu od 16:00 v SH SportPoint Brno.

Obrázek