SOBOTNÍ PROGRAM MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ JE MINULOSTÍ, BITVY O UMÍSTĚNÍ UŽ MAJÍ DANÉ DVOJICE

4. 5. 2019

Čtyřmi zápasy poražených týmů z odpoledních zápasů osmifinále a čtvrtfinále pokračoval program ve znojemské sportovní hale. Po půl desáté večer bylo jasno, jak bude vypadat složení zítřejších utkání o konečné pořadí.

Spartak Pelhřimov se utkal se Štíry z Českých Budějovic. Tento duel byl dvě třetiny vyrovnaný a dokonce vedly i České Budějovice. Třetí třetina však patřila Pelhřimovu, který si pojistil jednobrankový náskok ze druhé třetiny a nakonec zvítězil 5:2. V řadách Spartaku najdeme hned dva hráče, kteří získali 3 kanadské body, konkrétně Martin Sviták (1+2) a Patrik Mynařík (1+2). Za Budějovice se jednou brankou a jednu asistencí prezentoval Karel Uhlíř.

Gullivers Brno slavili první výhru na MČR ve Znojmě, když porazili Českou Lípu. Brňané vedli po celou dobu utkání a v čase 28:48 si pojistili výhru brankou na 5:3. Česká Lípa nejprve snížila v powerplay, ale právě poslední gól inkasovala do odkryté brány. Gullivery dotáhl k výhře především Patrik Synek, který si vystřílel hattrick. Dobrý výkon předvedl také Českolipský Tomáš Volecký, který vstřelil dvě branky.

Jednoznačnějším rozdílem skončilo utkání Liberce se Šternberkem. Severočeši ovládli každou třetinu a na výsledkové tabuli svítilo konečné skóre 8:3. Liberec byl lepším celkem po celou dobu utkání. Liberecký Jakub Horník se stal dalším střelcem hattrick na MČR starších žáků. Ondřej Vyvial získal čtyři kanadské body za 1 branku a 3 asistence.

Také poslední utkání dnešního dne nabídlo výsledkově jednoznačnou záležitost, ve které Uherský Brod porazil Slavii Plzeň 5:0. Na hřišti to však zase taková převaha nebyla, Plzeň hrála sympaticky a bojovala až do konce. Hráči Brodu však ukázali své kvality a rovnou měrou se podíleli na vítězství. Do statistik se zapsalo hned 8 borců z týmu ze Zlínského kraje.

FBC ŠTÍŘI Č. BUDĚJOVICE ZELENÍ - SPARTAK PELHŘIMOV 2:5

SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS - FBC ČESKÁ LÍPA WHITE 5:3

FBC TOPGAL ŠTERNBERK - FBC LIBEREC 3:8