{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SOBOTNÍ PROGRAM: REPARÁT, DERBY A HLAVNĚ BOJ O FINÁLE MS!

Obrázek ke článku
4. 9. 2021

I v sobotu čeká na florbalové příznivce velmi pestrý program. Juniorské reprezentantky se porvou o postup do finále s Finkami, na něž narazí ve Švýcarsku i ženy. Muži po výhře nad Švýcarskem vyzvou na Slovensko.

České juniorky dokázaly poprvé v historii porazit Švédsko. Dosud největším úspěchem byla remíza z listopadu 2011, nyní přišel první sladký triumf. Svěřenkyně Tomáše Martiníka tak proklouzly základní skupinou bez ztráty kytičky a o postup do finále zabojují proti výběru Suomi.

Ačkoliv po historickém triumfu nebylo příliš času na regeneraci, tak si svěřenkyně Tomáše Maritníka věří a staví si před sebe jednoznačnou metu. „Finky už jsme jednou dokázaly porazit. Věříme si na ně, i když to nebude jednoduché. Víme to a věříme, že dokážeme prolomit to semifinálové prokletí,” říká odhodlaně kapitánka Lucie Želízková.

MSJ 2020, Uppsala

Česko – Finsko (13.30)

ONLINE | VIDEO


Mužští reprezentanti zatím v Katovicích předvádějí vynikající výkony. Po vysokém triumfu nad Polskem si smlsli i na Švýcarsku, které v parádní bitvě přehráli 8:6. Ve skvělé formě je Adam Delong, který triumf proti reprezentaci ze země helvetského kříže korunoval hattrickem.

Slováci jsou pro Čechy velmi dobře známým oponentem. Naposledy se federální derby odehrálo v červenci v Bratislavě. „Za poslední rok jsme s nimi hráli snad čtyřikrát, určitě si něco řekneme u videa, probereme vše v lajnách a věřím, že by to mělo klapnout,” říká Jiří Besta, jenž proměněným nájezdem načal gólový účet klání se Švýcary.

Polish Open, Katovice

Česko – Slovensko (18.00)

ONLINE | VIDEO


Ženským reprezentantkám se vstup do Turnaje čtyř zemí ve švýcarském Muri nepovedl. Proti Švédkám začaly ztrácet hned v úvodu a nakonec prohrály vysoko 2:14. V sobotu se výběr Saschy Rhynera postaví proti Finsku, s nímž se v červnu dvakrát utkal v Eerikkilä.

„Do zápasu půjdeme s větším nasazením. Chceme odčinit zápas se Švédskem a ukázat, že umíme hrát florbal a že jsme sem nepřijely jen sbírat zkušenosti,” pronesla po střetnutím s reprezentací Tre Kronor jedna ze dvou úspěšných střelkyň Martina Řepková.  

Turnaj čtyř zemí, Muri bei Bern

Česko – Finsko (15.00)

ONLINE | VIDEO

​​

Obrázek