{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŠOK. SEMIFINÁLE S TATRANEM JSME NEČEKALY, PŘIZNÁVÁ SUCHÁ

Obrázek ke článku
4. 5. 2021

Chodovské ženy jsou i v ročníku 2020/21 v semifinále Extraligy žen, kam postoupily přes Bohemians v nejkratším možném čase. Nyní jim tvoří překážku v cestě do superfinále další městský rival, konkrétně Tatran. Překvapivé pražské derby čeká také na dvaadvacetiletou Karolínu Suchou. Opora útočných řad Chodova je jednou z nejzkušenějších postav mladého týmu, i na ni tak budou lvice spoléhat v produktivitě v další fázi play-off. „Rozhodovat může efektivita zakončení, důraz v osobních soubojích a také psychická příprava na soupeře,“ myslí si útočnice.

Chodov dokázal v základní části dokráčet až pro druhé místo za suverénními Vítkovicemi. Po tak výrazné obměně kádru nečekané, nicméně zasloužené. Ve čtvrtfinále uspěli všichni favorité a zdálo se, že lvice po dvou letech znovu mezi top čtyřkou vyzvou ostravské FBC. Jenže Vítkovice si do semifinále vybraly městského konkurenta a k vidění tak budou dvě derby. „Počítaly jsme s Ostravou,“ říká upřímně Suchá. Útočnice s číslem tři na dresu si v dosavadním průběhu play-off připsala pět bodů za tři branky a dvě asistence.

Série s Tatranem navíc svede dohromady také bývalé trenérské duo Chodova. Na jedné straně Lukáš Procházka, na té druhé Michaela Marešová. „S Tatranem jsou díky tomu zápasy speciální. Mě osobně Míša trénovala několik let a navzájem se moc dobře známe,“ popisuje Suchá.

Čtvrtfinále proti Bohemians jste ovládly jednoznačně. Jak ho hodnotíte?
Řekla bych, že je pro nás dobře, že jsme dokázaly celkově v sérii uspět čtyři nula na utkání. První hrací víkend jsme oba zápasy předváděly kvalitní hru a kontrolovaly průběh utkání. Zbylé duely už nebyly tak povedené. Především poslední zápas ale můžeme brát jako ponaučení, že vždy musíme hrát do úplného konce a soustředit se na každé střídání.

V semifinále na vás zbyl Tatran, jelikož si Vítkovice vybraly derby s FBC. Očekávala jste tento tah ze strany rytířek?
Pro mě to upřímně byl velký šok. Když jsem zjistila, že budeme hrát s Tatranem, tak jsem tomu nemohla uvěřit, což vnímalo stejně více holek z týmu. Počítaly jsme s Ostravou, na druhou stranu to bude příjemná změna oproti předešlému semifinále play-off ze sezony 2018/19.

Vzájemná utkání v základní části skončila rozdílně. Jednou se radovaly střešovické hráčky po výhře 6:4, poté jste zvítězily naopak vy na domácím hřišti 4:2.
Zápas u nich beru trochu i jako své osobní selhání. Mohla jsem proměnit několik šancí a spoluhráčky na tom byly podobně. Tatran nevyhrál jednoznačně, a kdybychom byly produktivnější, tak by výhra mohla být naše. Druhé střetnutí nám vyšlo mnohem lépe. Asi jsme na něj byly i lépe připraveny a vycházelo nám téměř všechno.

Co může rozhodovat tentokrát?
Myslím si, že semifinálová série bude neskutečně vyrovnaná. O každý míček se svede velký boj a všechna utkání budou do posledních vteřin velmi divácky atraktivní. Rozhodovat může rozhodně efektivita zakončení, důraz v osobních soubojích a také psychická příprava na soupeře.

Navíc vás čeká derby okořeněné soubojem hlavních trenérů, kteří na Chodově tvořili tandem.
S Tatranem jsou díky tomu zápasy na jednu stranu speciální. Mě osobně Míša (Michaela Marešová - pozn. red.) trénovala několik let a navzájem se moc dobře známe. Víme, jak reagujeme, a v sérii to rozhodně může hrát svou roli.

Mohou se vůbec něčím rivalové překvapit?
Ještě tak rok zpátky bych řekla, že Míša náš kádr moc dobře zná a všechny hráčky má přečtené. Přeci jenom na Chodově byla řadu let. Jelikož jsou lvice nyní natolik rozdílné, co se týče složení týmu, tak už tomu tak úplně nebude. Každopádně tím, že spolu Luky (Lukáš Procházka - pozn. red.) s Míšou tak dlouho kooperovali, tak asi ví, jak na sebe. Nicméně si myslím, že to není ani pro jednoho příjemné.

Jaké jsou podle vás silné stránky Tatranu?
Zmíním první formaci. V útoku nastupuje velmi produktivní Kateřina Seemannová s Veronikou Kopeckou, v obraně například Vendula Beránková a Tatran na ně sází. Jde o údernou pětici, která často rozhoduje zápasy a pro soupeře je na hřišti nepříjemná.

Na čem naopak staví lvice?
Myslím si, že stavíme na poctivé obraně, ze které dokážeme chodit do rychlých protiútoků. Samozřejmě ne vždy je proměníme. (smích) Nemůžu opomenout také naše brankářské duo, které nám dodává jistotu a je pro nás oporou.

Chodov v minulých třech sezonách posbíral jedno zlato v poháru, další čtyři stříbra také v pohárové soutěži a v superfinále. Je pro vás motivací i postup do šestého finále v řadě?
Když to zmiňujete, tak to je v podstatě snové, především pro holky, které hrají první rok v Extralize žen. Ta cesta až do semifinále byla taková pozvolná. Bez velkých očekávání jsme rozehrály základní část, v ní jsme se postupně zlepšovaly a najednou jsme v této pozici, kdy cítíme reálnou šanci na účast v superfinále. Tohle může být vzpruha pro tým, aby ještě zapracoval a došel si pro vítězství, což by byla senzace.

Obrázek