{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

SOKOL PARDUBICE PŘED KONCEM ZÁKLADNÍ ČÁSTI MĚNÍ TRENÉRSKÝ TÝM

Obrázek ke článku
14. 2. 2018

Po konci Milana Koubka a Ondřeje Vichra jsou jasná jména jejich nástupců na lavičce pardubického A týmu. Do role hlavního kouče Sokola byl dosazen dosavadní šéftrenér mládeže Ladislav Štancl, jeho asistentem se pak stal bývalý hráč A týmu a taktéž trenér pardubické mládeže Jan Černohorský. Martin Zozulák zůstává v pozici hrajícího asistenta týmu.

Do konce základní části letošního ročníku Tipsport Superligy zbývají tři zápasy. Sokol drží poslední postupovou pozici do play off a na osmém místě má šestibodový náskok před dotírající Ostravou. Východočechům se ale v posledních týdnech příliš nedaří a z posledních osmi zápasů vydolovali pouhé tři body. Milan Koubek se rozhodl dát týmu před klíčovou fází sezóny nový impuls a z funkce hlavního trenéra A týmu minulý týden odstoupil. U týmu skončil také asistent a bývalý hráč A týmu Ondřej Vichr. Místo po Milanu Koubkovi zaujal dosavadní šéftrenér pardubické mládeže Ladislav Štancl. Jeho asistentem bude Jan Černohorský a v roli hrajícího asistenta pak pokračuje Martin Zozulák. Ladislav Štancl se tak stal po Miroslavu Janovském, Jaroslavu Marksovi, Kamilu Kastlovi, Tomáši Kořínkovi, Martinu Czeczinkarovi, Ondřeji Vichrovi a Milanu Koubkovi osmým hlavním trenérem pardubického A týmu.

Komentář sportovního ředitele a hrajícího asistenta A týmu Martina Zozuláka:

„S Milanem jsme o vzniklé situaci dlouze diskutovali, jeho řešení naprosto respektuji a z trenérského i osobního pohledu ho naprosto chápu. Zároveň ho velmi oceňuji, protože krok, pro který se rozhodl, vnímám jako neuvěřitelně týmový. Sám mohl dokončit sezónu s největším úspěchem v historii klubu, ovšem rozhodl se dát týmu impuls k tomu, abychom o tento úspěch nepřišli, a odešel v podstatě pár kroků pod vrcholem. Myslím, že drtivá většina trenérů by toto nikdo neudělala. Společně s Ondrou Vichrem za sebou mají téměř tři sezóny u A týmu, kde odvedli neskutečné množství práce. Pokud se nám povede závěr základní části, tak tento úspěch leží hlavně na jejich bedrech. Určitě bych jim chtěl touto cestou ještě jednou oficiálně poděkovat. Oba dva zároveň zůstávají pevnou a velmi důležitou součástí našeho klubového trenérského týmu.

Láďa Štancl byl z našeho pohledu logickou volbou. Působí u nás už téměř tři sezóny na pozici šéftrenéra mládeže. Od té doby se neuvěřitelně trenérsky posunul, má chuť na sobě pracovat a je to skutečný florbalový nadšenec. Honza Černohorský je náš současný trenér mládeže a také bývalý extraligový hráč. S Honzou jsme byli už v průběhu této sezóny domluveni, že od dalšího ročníku nastoupí v pozici asistenta u A týmu. Tento posun jsme tedy udělali akorát o pár měsíců dříve a Honza tak má alespoň více prostoru na poznání týmu a superligového kolotoče. Oba trenéři jsou klubovými srdcaři a jejich lidské i trenérské hodnoty jsou v souladu s tím, jak chceme vést náš klub a superligový A tým. Určitě chceme navazovat na práci Milana Koubka a Ondry Vichra a budeme pokračovat podobným směrem. Jsem přesvědčený o tom, že oba trenéři jsou nejlepší možnou volbou, která nám pomůže zvládnout těžký konec základní části.“

Komentář nového hlavního trenéra Ladislava Štancla:

„Úplně na začátku jsem byl šokovaný. Jednak z toho, že to u A týmu dopadlo zrovna takhle, a především pak proto, že se vedení obrátilo na mě. To bylo pro mě velké překvapení, které stále vstřebávám, protože je to velká čest, neskutečný závazek a výzva dohromady. S týmem chceme ve zbytku sezóny dokázat jediné - vrátit ho do pohody z první poloviny sezóny. Chceme najet na vítěznou vlnu a náladu a udělat poslední krok do vysněného play off, které by si všichni v Pardubicích zasloužili.  Tím jsem jmenoval i jasné cíle, které máme. Hlavními atributy našeho herního projevu by pak měla být kompaktnost, aktivita a přímočarost.“

Komentář nového asistenta trenéra Jana Černohorského:

„U A týmu chceme dokončit dobře započatou práci všech hráčů, trenérů a celého realizačního týmu tak, abychom minimálně postoupili do play off. Není čas, prostor ani důvod k nějakým zásadním změnám, o čemž vypovídá zejména první polovina sezóny, kdy se týmu velmi dařilo. Nicméně určitý impuls, který právě zamýšlel svým rozhodnutím Milan Koubek, a jehož si proto velmi vážím, chceme týmu dát v podobě důrazu na určité herní činnosti, varianty hry v různých fázích utkání a další aspekty fungování týmu.“

Foto: Sokol Pardubice

Obrázek