PARDUBICE ZASKOČILY SPARTU, VÍTKOVICE ZLOMILY CHODOV

18. 9. 2020

Druhé kolo florbalové Livesport Superligy přineslo velké překvapení. Poslední tým základní části uplynulého ročníku Pardubice vyhrál na půdě pražské Sparty po velkém obratu v závěru utkání 7:6. Tahákem pátečního programu byl ale duel mezi domácím Chodovem a úřadujícím mistrem z Vítkovic. Hosté zvítězili 9:3, když poslední třetinu ovládli poměrem 6:0. Tři body do tabulky si připsali také zástupci Liberce, Black Angels a ostravského FBC.

K nečekanému výsledku došlo v zápase mezi Spartou Praha a pardubickými Sokoly. Východočeši vedli po první části 3:1, ale domácí během čtyř minut následně skóre otočili. Závěrečná část ovšem patřila opět Pardubicím, které za posledních šest minut vstřelily tři branky a nakonec vyhrály 7:6. Hattrick vstřelil hostující Jan Savický.

„Snad jsme dnes ukázali, že se s námi alespoň trochu musí počítat,“ řekl po zápase pardubický trenér Martin Zozulák. To kouč Sparty Ondřej Kašpárek logicky tolik spokojený nebyl: „Do zápasu jsme vstoupili nepřipravení, což Pardubice zúročily třemi góly. Ve druhé třetině jsme zahráli parádní tříminutovku, ve které jsme skóre srovnali, ale následně jsme zase téměř přestali hrát.“

Šlágr rozhodla poslední dvacetiminutovka

V měření sil mezi Chodovem a Vítkovicemi padly první dvě branky během třinácti vteřin. Skóre otevřel hostující Marek Matejčík, ještě v minulé sezoně člen soupeřova kádru. Následně ale sroval Michal Podhráský. Ještě po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:3, ale poslední část zvládli daleko lépe hráči z Ostravy.

Po dvou gólech Marka Bräuera a Rostislava Gattnara a jedné trefě Danielse Janise Anise a Jana Šebesty vyhrál obhájce titulu šestibrankovým rozdílem. „Do půlky zápasu jsme hráli aktivně. Z toho plynuly šance na obou stranách, ale nikdo nebyl schopný odskočit. Od třetí třetiny jsme zatáhli obranu, stáhli sestavu a padly nám tam klíčové momenty. Skóre nakonec neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo do padesáté minuty,“ shrnul vítězství trenér Vítkovic Pavel Brus.

FBC Ostrava slaví druhou výhru a je v čele ligy

Black Angels zdolali ve své nové hale ve Kbelích Českou Lípu 9:6, čtyři body zaznamenali domácí Radek Hanák a hostující Radek Krajcigr. Liberec poté bez problémů přehrál Hattrick Brno 7:2. Dvě branky a dvě asistence si do statistik připsal Tomáš Dlesk.

Na půdě Vinohrad byli nakonec úspěšnější florbalisté FBC Ostrava, kteří se tak po dvou neúplných kolech dostali do čela celé soutěže. Klání ve svůj prospěch zlomili zejména mezi 25. a 52. minutou, kdy vstřelili devět branek v řadě a nakonec vyhráli poměrem 10:4. Největší měrou se na triumfu podíleli Marek Lipový (3+2) a Lukáš Pešat (3+1). Lídrem kanadského bodování Livesport Superligy je prozatím ostravský Wojciech Malajka se šesti body.

Dva zápasy musely být přeloženy kvůli potížím s koronavirovou nákazou. O náhradních termínech střetnutí Mladé Boleslavi s Bohemians a Tatranu s Otrokovicemi se teprve rozhodne. Právě týmy Mladé Boleslavi a Otrokovic v superlize zatím neodehrály ani jedno utkání.

výsledky 2. kola Livesport Superligy
Pátek 18. září

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9(branky: 5. Michal Podhráský, 24. Daniel Maxa, 39. Daniel Eremiáš - 5. Marek Matejčík, 32. Jiří Besta, 40. Matyáš Šindler, 46. Marek Bräuer, 48. Rostislav Gattnar, 51. Rostislav Gattnar, 54. Marek Bräuer, 55. Daniels Janis Anis, 59. Jan Šebesta) VIDEOOHLASY
BLACK ANGELS - FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:6(branky: 12. Matěj Boček, 22. Jan Kopecký, 25. Radek Hanák, 29. Jakub Renčín, 37. Jan Hněvkovský, 40. Vojtěch Novotný, 45. Matouš Burian, 49. Radek Hanák, 60. Tomáš Hanák - 27. Radek Krajcigr, 33. Radek Krajcigr, 50. Jiří Vlček, 50. Jakub Jirsa, 55. Štěpán Slaný, 55. Jakub Jirsa)
VIDEOOHLASY
FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Liberec 2:7(branky: 27. Jiří Juhaňák, 55. Adam Hemerka - 6. Jan Baudisch, 17. Tomáš Dlesk, 22. Tomáš Dlesk, 29. Jan Světlík, 49. Lukáš Kořínek, 51. Patrik Rozkovec, 54. Lukáš Lhota)
VIDEOOHLASY
ACEMA Sparta Praha - SOKOLI Pardubice 6:7(branky: 9. Matyáš Velc, 22. Michal Zeman, 24. Ondřej Hurt, 26. Jakub Kolstrunk, 44. Dominik Bartoš, 52. Mikuláš Krbec - 9. Lukáš Prix, 12. Jan Savický, 18. Lukáš Kučera, 32. Jan Savický, 55. Petr Černý, 58. Jan Savický, 60. Marcel Lehký)
VIDEOOHLASY
TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC ČPP OSTRAVA 4:10 (branky: 5. Lukáš Gregor, 22. Milan Bína, 59. Jan Linhart, 60. Jan Procházka - 10. Marek Lipový, 26. Dominik Klimscha, 35. Lukáš Pešat, 39. Dominik Klimscha, 41. Lukáš Pešat, 45. Lukáš Pešat, 45. Wojciech Malajka, 50. Marek Lipový, 51. Marek Lipový, 53. Wojciech Malajka)