OSTRAVA ZVLÁDLA VELKÝ SOUBOJ S CHODOVEM, DOMINOVAL TATRAN

16. 1. 2022

Na jediný bod k Chodovu se přiblížila Ostrava. Florbalistky FBC vyhrály šlágr 18. kola Extraligy žen nad týmem z Jižního Města 4:3, když udělaly obrat ve třetí třetině. Následující duel Tatranu Střešovice s posledními Bulldogs Brno dopadl jednoznačně pro favoritky.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Chodov neodskočil třetí Ostravě, naopak ve vzájemném souboji zaváhal 3:4. Hostující FBC přitom ještě na začátku poslední části ztrácelo jednu branku. Otočka znamená, že celek z Jižního Města se drží na druhé pozici Extraligy žen už pouze s výhodou jediného bodu.

Do zápasů družstev z horní části soutěže vstoupila lépe Ostrava, která po dvaceti minutách vedla 1:0. Papírově silnější Chodov však zvládl druhou třetinu úspěšněji a třemi góly otočil. Po pauze ale vrátily hostům náskok Michaela Mlejnková s Pavlínou Bačovou, což znamenalo i vítězství.

Branky: 22. Plášková, 24. Prontekerová, 35. Vachovcová – 3. Středulová, 37. Bačová, 46. Mlejnková, 50. Bačová. Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 74. Zásahy brankářů: Ranochová 13 – Tomšová 24. ONLINE | OHLASY

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 14:0 (5:0, 4:0, 5:0)

Pražanky dávaly góly již od prvních minut a nepouštěly soupeřky do lepších šancí. Před poslední třetinou tak měl Tatran pohodlné vedení 9:0. Domácí tým působil přesvědčivě i po přestávce a drtivé manko ještě upevnil. Pět bodů zaznamenala Kateřina Seemannová (3+2), hned za ní bodově vyčnívala Karolína Stůjová (2+2).

Branky: 2. Stůjová, 3. Seemannová, 7. Seemannová, 14. Břešťálová, 20. Hermannová, 28. Romančáková, 29. Želízková, 30. Břešťálová, 35. Vachudová, 56. Seemannová, 57. Lytorova, 58. Kopecká, 59. Želízková, 60. Stůjová. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 2 + Vachudová (TAT) 5:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Drbalová 12 – Prátová 32. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ