DEVATENÁCT TREF RYTÍŘEK, JIČÍN ZDOLAL OLOMOUC. DERBY PRO BOHEMKU

15. 1. 2022

Víkendový program ženské extraligy otevřelo klání mezi lídrem z Vítkovic a Židenicemi, v němž domácí florbalistky rozstřílely brněnské soupeřky. V pražském derby mezi Startem 98 a Bohemians uspěly hráčky klokanek, Panthers uspěli v Boleslavi. Bitvu v Jičíně rozhodl až nastavený čas.

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 19:1 (4:0, 8:0, 7:1)

Favorizované Vítkovice hned v úvodu potvrdily roli favorita a po první třetině vedly 4:0. Své skóre v prostřední dějství dokonce zdvojcifernily, přičemž velkou zásluhu na tom měla produktivní Polka Buczeková, kapitánka Ferenčíková měla po čtyřiceti minutách na kontě hattrick.

Obě nakonec do svých statistik připsaly celkem sedm bodů a byly tak výraznými odobnostmi drtivé vítkovické výhry, která se vyšplhala až na 19:1! Hned pět hráček si připsaly alespoň čtyři branky.

Branky: 1. Maroszová, 7. Husková, 9. Ďuríková, 16. Ferenčíková, 21. Buczeková, 24. Seevaldová, 25. Cholinská, 34. Buczeková, 34. Ferenčíková, 38. Seevaldová, 40. Maroszová, 40. Ferenčíková, 44. Ferenčíková, 49. Šebestová, 50. Buczeková, 51. Husková, 52. Feiková, 52. Maroszová, 55. Husková – 55. Fuchsová. Rozhodčí: Brus – Sladký. Bez vyloučení. Diváci: 52. Zásahy brankářek: Příleská 9 – Večeřová 26 | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FbŠ Bohemians 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Start zápasu byl velmi rychlý. Už po dvou minutách a devíti vteřinách svítilo na tabuli skóre 1:2. Klokankám se povedlo ve druhé části utéci již do dvoubrankového náskoku, avšak ten se Startu98 podařilo vymazat. Poslední dějství ale patřilo hráčkám Bohemians, které se v úvodu dostaly do náskoku a v posledních vteřinách trefila Strnadová z půlky prázdnou klec Kunratic.

Branky: 2. Zlatníková, 37. Balejová, 38. Kutnarová – 2. Veselá, 3. Vatahová, 29. Faltová, 42. Pálková, 60. Strnadová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 0:2. Zásahy brankářů: Janglová 35 – Franková 30. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

MITEL Florbalová akademie MB – Panthers Praha 3:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Už po čtyřiapadesáti vteřinách poslala Panthers do vedení Tůmová. Jen o zhruba dvě minuty později bylo srovnáno po trefě Beránkové. Od té doby se čekalo na další zásah až do závěru druhé třetiny, kdy pražské florbalistky odskočily na rozdíl dvou tref. Florbalovou akademii nespasil ani hattrick Beránkové, Pantherky si výsledek pohlídaly.

Branky: 4. Beránková, 45. Beránková, 58. Beránková – 1. Tůmová, 37. Bartušková, 40. Vlachová, 42. Gocová, 48. Faltusová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 52. Zásahy brankářek: Malkusová 32 – Mažáryová 21. | ONLINE | VIDEO

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 4:4 (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0)

Olomouc měla dobrý start a dostala se do dvougólového náskoku, ale Jičínu se povedlo v průběhu duelu skóre otočit. Čtyři minuty před koncem však srovnala hattrick dovršující Hašová a klání zamířilo do prodloužení, v němž rozhodla Preisslerová.

Branky: 16. Bachmaierová, 27. Růžičková, 41. Bachmaierová, 48. Žůrková, 65. Preisslerová – 8. Hašová, 11. Pejzlová, 24. Hašová, 57. Hašová. Rozhodčí: Hejzlar – Kněžík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 64. Zásahy brankářek: Vokatá 32 – Dlouhá 20. | ONLINE | VIDEO | OHLASY