BOHEMIANS POTVRDILY PÁTÉ MÍSTO, ŽIDENICE PORAZILY 8:4

22. 1. 2022

Jediný sobotní zápas Extraligy žen hostily florbalistky Bohemians. Pražanky se od druhého dějství proti Židenicím rozstřílely a pojistily si pátou příčku tabulky. Brněnský tým naopak po porážce 4:8 zůstává předposlední.

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 8:4 (1:0, 4:1, 3:3)

První třetina přinesla jedinou trefu, kterou si připsala domácí Simona Pálková. Židenice však klokankám ještě zatopily a zkraje prostřední fáze vyrovnaly na 1:1. Následující minuty se ovšem zase otočily na stranu Pražanek, když poprvé v zápase urvaly vedení o více gólů. Před posledním dějstvím proto držely hráčky Bohemians nadějné skóre 5:1.

Výsledek kontroloval zeleno-bílý tým také v závěrečné třetině. Židenice sice snižovaly, jenže od bodů byly daleko a nedařilo se jim dohnat manko z předchozích částí utkání. Bohemians nakonec uspěly pohodlně 8:4 a odskočily šesté Olomouci na rozdíl osmi bodů. Brňanky po prohře zůstaly v celkovém pořadí jedenácté.

Branky: 19. Pálková, 24. Bočanová, 28. Bočanová, 33. Minářová, 35. Vatahová, 42. Vatahová, 48. Luklynska, 52. Pálková – 23. Marková, 47. Janečková, 51. Janečková, 53. Fuchsová. Rozhodčí: Brejcha – Strnad. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 65. Zásahy brankářů: Červová 19 – Večeřová 31. ONLINE | OHLASY