​​

VÍTKOVICE ZDOLALY BOHEMIANS, START PODLEHL OLOMOUCI

18. 9. 2021

Sobotní program 2. kola Extraligy žen nabízí dvě střetnutí. Hráčky Vítkovic po úvodním vysokém vítězství uspěly i proti Bohemians. Olomouc podruhé uspěla v nastaveném čase, když rozhodla duel proti Tigers v prodloužení.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 7:4 (3:1, 1:2, 3:1)

Do utkání vstoupily lépe Rytířky, které si vybudovaly tříbrnkový náskok, pod všemi góly byla v úvodní části podepsaná Dominika Buczeková. Klokanky však dokázaly vyrovnat, když hattrick dovršila Kristýna Kleknerová. Vítkovicím se však povedlo vrátit do vedení a ve třetí části si jej i pojistit. Hráčky Bohemians se ale nevzdaly a při hře bez gólmanky snížily. Víc už jim ale úřadující mistryně nepovolily.

Branky: 7. Maroszová, 9. Buczeková, 12. Maroszová, 37. Husková, 44. Ferenčíková, 53. Seevaldová, 60. Cholinská - 13. Kleknerová, 23. Kleknerová, 30. Kleknerová, 57. Fousová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Bez vyloučení. Diváci: 39. Zásahy brankářek: Karasová 11 – Červová 31. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FBS Olomouc 5:6 p (2:1, 3:2, 0:2 – 0:1)

Start98 začal lépe a postupně si vypracoval náskok. Těsně před první pauzou se však Olomouci povedlo dostat do kontaktu a v přetahované ve druhé části dokonce i vyrovnat. Tygřice dokázaly znovu odskočit a pomohlo jim i to, že Hanačky neproměnily trestné střílení. Olomoučanky ale ve třetí periodě srovnaly a následně rozhodly v prodloužení, kde se trefila Eliška Pešavová.

Branky: 4. Poláková, 17. Vejvodová, 22. Chaloupková, 29. Škorpová, 39. Mrázová – 19. Brančíková, 26. Kacelová, 27. Pešavová, 45. Pejzlová, 56. Kacelová, 61. Pešavová. Rozhočí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 64. Zásahy brankářek: Karli 23 – Schoupalová 25. | ONLINE | VIDEO | OHLASY