ŽENY BOHEMIANS ZVLÁDLY DERBY, USPĚLY I ŽIDENICE

22. 10. 2021

Kompletní sedmé kolo měla v pátek na programu Extraliga žen. Pražské derby otočil ve svůj prospěch tým Bohemians, jenž v přímé bitvě přeskočil Tatran. Vítěznou formu Olomouce přerušily florbalistky Panthers, v dolní části tabulky pak zvítězily Židenice nad Boleslaví.

FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 8:4 (2:2, 4:2, 2:0)

Dvoubrankový náskok promarnil Tatran, když ztrátu dorovnalo družstvo Bohemians. Skóre se potom sice přetočilo ve prospěch klokanek, ale Střešovice také ukázaly návrat do zápasu a upravily na 4:4. Ještě do přestávky ale stihly domácí hráčky znovu odskočit. Rozdíl ještě prohloubily ve třetí třetině a v tabulce se dostaly právě před Tatran.

Branky: 14. Vatahová, 19. Kleknerová, 28. Pálková, 29. Vatahová, 37. Strnadová, 38. Mezerová, 51. Bartošová, 57. Divišová – 5. Nádeníková, 7. Seemannová, 30. Hermannová, 33. Seemannová. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 107. Zásahy brankářů: Franková 29 – Antalová 15. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

K1 Florbal Židenice – MITEL Florbalová akademie MB 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Duel rozjely lépe středočeské hráčky, jež se radovaly ze skóre 2:0. Židenice však odpověděly dvěma góly Viktorie Fuchsové a po dvaceti minutách platila remíza. I po pauze se více dařilo Brňankám a obrátily ve svůj prospěch. Právě to jim dopomohlo k cenné výhře v boji o příčky play-off.

Branky: 12. Fuchsová, 16. Fuchsová, 26. Fuchsová, 34. Bílá, 36. Dernerová, 47. Sedláčková, 52. Bílá – 6. Pivoňková, 8. Hradcová, 38. Jirková, 44. Hradcová, 56. Žapková. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Večeřová 21 – Topolová 16, Malkusová 5. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

KM automatik FBK Jičín – FBC ČPP OSTRAVA 3:7 (2:2, 0:1, 1:4)

Ostrava potvrdila umístění na třetím místě tabulky, když si poradila s Jičínem. V první třetině ovšem domácí hráčky držely krok a nerozhodný stav 2:2. Klíčový rozdíl přinesla poslední dvacetiminutovka, během níž FBC uteklo do vedení o čtyři góly.

Branky: 9. Žůrková, 16. Žůrková, 50. Žůrková – 12. Zagórska, 20. Zagórska, 33. Pudišová, 41. Mlejnková, 47. Bínová, 57. Pudišová, 60. Středulová. Rozhodčí: Brejcha – Husák. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 46. Zásahy brankářů: Vokatá 28 – Tomšová 18. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBS Olomouc – Panthers Praha 4:11 (0:1, 0:4, 4:6)

Olomouc šla do utkání s cílem přidat třetí vítězství za sebou. Po čtyřiceti minutách však držely duel pod kontrolou hráčky Panthers, které si vypracovaly odstup pěti tref. Zhruba do poloviny hrací doby uzavřela hattrick Markéta Zbáňková a položila základ vítězství 11:4. Panterky si díky němu upevnily pozici mezi nejlepší osmičkou Extraligy žen.

Branky: 44. Kacelová, 52. Kacelová, 54. Kacelová, 60. Hašová – 12. Žbánková, 30. Žbánková, 32. Žbánková, 33. Zabavská, 37. Novotná, 45. Faltusová, 48. Saffertová, 53. Bartušková, 58. Faltusová, 59. Novotná, 60. Florianová. Rozhodčí: Petřík – Podlesný. Vyloučení: 1:1 + Bartušková 5. Využití: 0:0. Diváků: 36. Zásahy brankářů: Dlouhá 12 – Horňáková 19. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)

Jihoměstské derby skončilo jasným výsledkem pro Chodov. Na jeho stranu se skóre naklonilo již v prvním dějství a Start98 dokázal pouze korigovat díky Elišce Mrázové. Hned u poloviny všech branek Chodova byla Karolína Suchá s bilancí 1+3.

Branky: 42. Mrázová – 7. Havlíčková, 8. Trojánková, 18. Lechnerová, 20. Prontekerová, 31. Suchá, 49. Prontekerová, 51. Trojánková, 54. Chudá. Rozhodčí: Drška – Meisner. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváků: 112. Zásahy brankářů: Karli 21 – Christianová 15. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 12:0 (1:0, 5:0, 6:0)

Bez problémů zvládly svůj zápas Vítkovice, které uštědřily debakl Bulldogs. Domácí florbalistky se postupem času rozstřílely a nadělily soupeřkám dvanáct gólů. Vítkovice proto zůstávají bez porážky na první příčce soutěže, brněnské družstvo naopak stále čeká na první body.

Branky: 12. Cholinská, 31. Kubečková, 32. Hanzlíková, 32. Kubečková, 33. Ferenčíková, 39. Gajdošová, 46. Hyršová, 46. Planková, 50. Husková, 50. Buczek, 54. Maroszová, 56. Kubečková. Rozhodčí: Brus – Sladký. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 29. Zásahy brankářů: Karasová 10 – Dvořáčková 36. | ONLINE | VIDEO | OHLASY