PANTHERS SI PŘIPISUJÍ DŮLEŽITÉ BODY, VÍTKOVICE ZNOVU NULOVALY

24. 10. 2021

Extraliga v neděli pokračovala svým osmým kolem, které odstartovalo na góly velice bohatým soubojem Chodova a Jičína. V odpoledních hodinách pražské Panthers přivítaly Židenice a domácí Bulldogs vyzvaly Bohemians.

Pražské Panthers nedělním triumfem nad Židenicemi odskočily v tabulce, Chodov si poradil s Jičínem a Vítkovice mají další čisté konto.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 14:5 (5:0, 7:2, 2:3)

Hráčky domácího Chodova předurčily osud tohoto nedělního utkání již v první periodě, a to zejména díky třem dvojkám. Dvěma důležitými a těžkými zákroky se totiž prezentovala jejich brankářka Hana Ranochová, dvakrát se prosadila nová chodovská posila Markéta Prontekerová a do třetice všeho dobrého přispěla dvěma kanadskými body za dvacet minut také Eliška Trojánková, která vsítila první branku zápasu a na třetí nahrávala. Duel na góly opravdu bohatý pak přinesl po třech bodech hned čtyřem hráčkám – kromě již zmíněných dvou chodovských lvic se prosadila také Karolína Suchá (1+2) a na druhé straně pak jičínská kapitánka Gabriela Žůrková (2+1).

Branky: 1. Trojánková, 4. Keprtová, 8. Suchá, 9. Prontekerová, 14. Prontekerová, 22. Prontekerová, 22. Plášková, 29. Trojánková, 30. Hašková, 33. Plášková, 36. Polívková, 38. Polívková, 51. Trojánková, 54. Vachovcová – 27. Bachmaierová, 34. Žůrková, 41. Žůrková, 49. Preisslerová, 60. Preisslerová. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 62. Zásahy brankářek: Ranochová 13 – Vokatá 29. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

MITEL Florbalová akademie MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:15 (0:8, 0:4, 0:3)

Navýšení individuálních hráčských statistik a další nula pro brankářku Viktorii Karasovou – zdá se, že rytířkám z Vítkovic dlouhé cestování nijak zvlášť nevadí, neboť se již v první periodě na půdě pro ně vzdálené Mladé Boleslavi dostaly do vedení o osm branek. Hned neuvěřitelnými sedmi body do týmové kasičky přispěla bronzová juniorská medailistka Michaela Kubečková (3+4), Šárka Staňková pak nahrávala hned na čtyři branky.

Branky: 4. Maroszová, 7. Kubečková, 10. Maroszová, 12. Maroszová, 12. Cholinská, 14. Horečková, 14. Buczek, 14. Kubečková, 24. Seevaldová, 29. Buczek, 29. Cholinská, 30. Feiková, 46. Pudzisz, 48. Kubečková, 54. Cholinská. Rozhodčí: Drška – Meisner. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 32. Zásahy brankářek: Malkusová 15, Klementová 26 – Karasová 14. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)

Dva celky se shodným počtem bodů v tabulce zprvu bojovaly zcela vyrovnaně. První perioda nabídla po jedné brance na obou stranách, nerozhodný stav pak prolomila Lenka Faltusová až v probíhající 33. minutě. Triumf domácích Panthers ale pravděpodobně rozhodla dvojice branek, které od sebe dělilo pouhých osm vteřin, neboť ve třetí třetině již pražské hráčky zápasu kralovaly.

Branky: 10. Bartušková, 33. Faltusová, 33. Nováková, 46. Nováková, 48. Saffertová, 56. Zabavská, 58.  Florianová - 5. Fuchsová, 55. Janečková. Rozhodčí: Čadek – Strnad. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 30. Zásahy brankářek: Horňáková 12 – Večeřová 22. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

PSN Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Pražské derby mezi Tatranem a Startem98 rozhodla zejména střešovická Kateřina Seemannová, která zkompletovala hattrick již v 31. minutě zápasu. Třemi body k triumfu domácích přispěla také Lucie Želízková, jež dvakrát asistovala a jednou sama skórovala.

Branky: 14. Kopecká, 18. Seemannová, 20. Seemannová, 31. Seemannová, 60. Želízková – 28. Špačková, 45. Kovaříková. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 42. Zásahy brankářek: Drbalová 13 – Janglová 18. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Pražské klokanky si poradily s Bulldogs a připisují si tak další výhru za tři body. Hned tři jejich hráčky přispěly dvěma kanadskými body – Natálie Bartošová a Veronika Štajnerová obě zaznamenaly dvě branky, Karolína Mezerová pak dvakrát na gól nahrávala.

Branky: 27. E. Brucháčková, 53. Pešková – 2. Havlová, 6. Strnadová, 19. Bartošová, 25. Štajnerová, 47. Pálková, 50. Štajnerová, 52. Bartošová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 72. Zásahy brankářek: Marková 22 – Červová 14. | ONLINE | VIDEO | OHLASY