VÍTKOVICE PŘEJELY CHODOV, ŽŮRKOVÁ VYSTŘELILA JIČÍNU VÝHRU

28. 10. 2021

Deváté kolo ženské extraligy hned na úvod nabídlo parádní bitvu – narazily na sebe dosud neporažené celky Vítkovic a Chodova. Domácí hráčky zápas ovládly jednoznačným poměrem. Třetí Ostrava zamířila pro změnu do Prahy a zdolala v bitvě tabulkových sousedů Bohemians. Olomouci a Jičínu se povedl obrat.

Na úvod již devátého kola snad nebylo možné přinést lepší zápletky – proti sobě stál první a druhý tým, který od sebe dělilo pouze skóre. Výsledek určil, že Vítkovice zůstanou v čele a Chodov jim bude dýchat na záda z druhého místa. Střetl se také třetí se čtvrtým, kde byl pro změnu rozdíl pouhého bodu. Drama rozsekla Ostrava až v prodloužení a uhájila třetí příčku.

PREVIEW: Skvělý víkend v extralize! Třaskavá bitva titánů a derby o Ostravu

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 10:4 (3:1, 5:0, 2:3)

Obě brankářky dlouho odolávaly, skóre se pohnulo poprvé v desáté minutě po backhandovém zakončení Seevaldové. Hostující florbalistky dokázaly vyrovnat zásluhou Kubečkové, ale v závěru úvodního dějství vrátily vedení na hole Vítkovic Kubečková s Cholinskou.

V prostředním dějství se rytířky dostaly do výraznějšího náskoku. Do listiny střelkyň se zapsalo dalších pět hráček – z doážky Hyršová, tečovanou střelou Planková, po brejku Maroszová, už na 7:1 zvyšovala hrdinka posledního vzájemného souboje Husková a osmý zásah Chodovačkám uštědřila Ďuríková.

Třetí část se pak proměnila v přestřelku. Chodovu se povedlo zmírnit i díky dvěma trefám Prontekerové vysoké skóre, domácí florbalistky pak svůj počet branek zdvojcifernily a dál pokračuje jejich série neporazitelnosti, která trvá již od 11. listopadu 2019.

Branky: 10. Seevaldová, 19. Kubečková, 19. Cholinská, 27. Hyršová, 31. Planková, 31. Maroszová, 35. Husková, 38. Ďuríková, 48. Ferenčíková, 52. Planková – 15. Trojánková, 42. Prontekerová, 49. Prontekerová, 51. Jirásková. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 153. Zásahy brankářek: Příleská 12 – Christianová 26. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FbŠ Bohemians – FBC ČPP OSTRAVA 4:5 pr. (0:3, 2:1, 2:0 – 0:1)

Ostravačkám vyšla první třetina na jedničku. Už v polovině první periody vedly 3:0 po trefách Mlejnkové, Chalupové a Schindlerové. Střelecké galapředstavení se poté proměnilo v tuhou bitvu. Klokanky v polovině duelu dokázaly klání zdramatizovat. Do kontaktu dostaly Pražanky Štajnerová se Strnadovou.

Hned vzápětí ale skórovala Zagórská, která odrazila nápor domácích florbalistek. Klokanky se znovu přiblížily bodovému zisku v 52. minutě po gólu Faltové. Na 4:4 pak vyrovnávala čtyři minuty před koncem Mezerová. Rozhodnout tak muselo prodloužení, v němž využila přesilovku Pudišová.

Branky: 31. Štajnerová, 31. Strnadová, 52. Faltová, 57. Mezerová – 4. Mlejnková, 8. Chalupová, 10. Schindlerová, 32. Zagórská, 64. Pudišová. Rozhodčí: Herman – Nejedlo. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 73. Zásahy brankářek: Červová 3, Franková 15 – Tomšová 23. | ONLINE | VIDEO ​| OHLASY

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Diváci v Olomouci se v úvodní části branky nedočkali. Obě brankářky dokázaly pochytat pokusy svých soupeřek. Ve druhé části otevřela skóre Garguláková, ale domácím se povedlo záhy kontrovat. Podobný průběh měla pak i třetí třetina, v níž nejprve brněnské florbalistky odskočily, ale Zhébalová druhým gólem srovnala a necelé dvě minuty před koncem rozhodla Řeháková.

Branky: 30. Zhébalová, 46. Zhébalová, 59. Řeháková – 28. Garguláková, 44. Brucháčková. Rozhodčí: Vybíhal – Večerek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 74. Zásahy brankářek: Dlouhá 17 – Prátová 25. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Panthers Praha 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Tigers šli v první části do vedení, ale Pantherkám se povedlo v druhé části skóre zvrátit. Vyrovnaný zápas pak rozsekla ve třetí části Faltusová, která nakonec zaznamenala dva body. Vynikajícím výkonem se blýskla hostující brankářka Kristýna Horňáková.

Branky: 3. Poláková – 29. Florianová, 36. Saffertová, 52. Faltusová. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 75. Zásahy brankářek: Janglová 24 – Horňáková 27. | ONLINE | VIDEO

KM automatik FBK Jičín – MITEL Florbalová akademie MB 6:4 (1:1, 1:3, 4:0)

Po vyrovnané první části začala úřadovat Mladá Boleslav, která se díky hattricku Janatkové dostala do vedení 4:2. Ve třetí části ale domácí hráčky svého soupeře smetly a z derby odešly šťastnější. O obrat se zádadním způsobem postarala kapitánka Žůrková, která si připsala hned čtyři góly.

Branky: 11. Žůrková, 26. Kleinová, 45. Bachmaierová, 46. Žůrková, 58. Žůrková, 60. Žůrková – 17. Kvapilová, 23. Janatková, 28. Janatková, 31. Janatková. Rozhodčí: Vlček – Žofka. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 62. Zásahy brankářek: Vokatá 25 – Klementová 30. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

K1 Florbal Židenice – PSN Tatran Střešovice 2:7 (2:2, 0:1, 0:4)

Jako první se prosadily Střešovice, ale Židenicím se brzy povedlo kontrovat a skóre otočit. Do konce první části však bylo srovnáno. S favoritem držely domácí hráčky krok dlouhou dobu, i když Tatran v prostředním dějství odskočil. Na začátku třetího dějství se ale pražské florbalistky dostaly do výraznějšího vedení, které s přehledem uhájily.

Branky: 11. Bílá, 16. Bílá – 10. Seemannová, 19. Břešťálová, 32. Vachudová, 43. Stůjová, 44. Hermannová, 54. Beránková, 58. Mechlová. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 35. Zásahy brankářek: Večeřová 24 – Drbalová 15. | ONLINE | VIDEO