ŠTÍŘI ZVLÁDLI NÁJEZDOVOU BITVU, TŘETÍ VÝHRA V ŘADĚ PRO PELHŘIMOV

13. 1. 2022

Po vánoční pauze se po třech týdnech opět roztočily kolotoče všech celostátních soutěží a znovu v nich byli vidět naši regionální zástupci! Důležité body zapsali Štíři, jež zvládli urputnou bitvu na hřišti Letky. Dařilo se také Pelhřimovu, který uzmul dva body v zápase se soupeřem ze Svitav.

Velmi cenné tři body si odvezli Českobudějovičtí ze Slezska. Svěřenci Lukáše Malého nezačali duel na hřišti Letky vůbec dobře a prohrávali 0:2. Ještě před druhou pauzou však snížili a ve třetí třetině dokonali obrat. Domácí však jednatřicet sekund před koncem srovnali a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Štíři a udrželi devátou příčku v tabulce.

V rámci Národní ligy dokázal zvítězit pouze Pelhřimov. Spartak zvládl vyrovnanou bitvu se Svitavy po samostaných nájezdech a vrátil soupeři porážku z jeho hřiště. Naopak pouze bod si odvezla Třebíč ze hřiště Ostravy. Snipers prohrávali v zápase už o tři branky. Třebíčští se však nesložili a dokázali utkání dotáhnout do prodloužení, kde byl ale úspěšnější soupeř. Třebíč je po šestnácti odehraných kolech na třetím místě se ziskem osmadvaceti bodů. Pelhřimov je o bod za svým regionálním protivníkem.

V rámci divizní skupiny C došlo na čtyři vzájemné bitvy mezi týmy z regionu. Teprve druhé vítězství v sezoně uzmul Pacov, který uspěl na hřišti Kaplice. Naopak na body stále i po patnácti odehraných kolech čeká Florbalová akademie, jež inkasovala další vysokou porážku na hřišti Písku. Vítězství v derby zapsal i Jindřichův Hradec, který ve slavnostním utkání uspěl na hřišti rezervy českobudějovických Štírů. Dařilo se i milevskému Došwichu. Milevští zvládli důležitou bitvu s Rokycany, které na domácí palubovce udolali 10:5, díky čemuž se drží stále v boji o play-up. V tom se také drží Strakonice, které se na zisk tří bodů s Dačicemi výrazně natrápily. Dačičtí několikrát v zápase vedli, ani to jim však nepomohlo k tomu, aby si ze Strakonic odvezli lepší výsledek, než porážku 5:7.

Velké vítězství zapsala v divizní skupině D rezerva Třebíče. Snipers zvádli domácí souboj s Litomyšlí a po výhře 7:1 vybojovali první výhru v sezoně. Naopak se nedařilo dalším zástupcům v této divizní skupině. Jihlavští padli na domácí palubovce s favoritem soutěže Hornets Brno. Pro Jihlavské šlo o šestou porážku v řadě a po slibném úvodu se propadají tabulkou. Dokonce osmou porážku v řadě zaznamenali žďárští Hippos, jež nezvládli přestřelku na hřišti Blanska, kde prohráli 10:12.

O víkendu byli ve hře i juniorští zástupci v 1. lize. Uspěli pouze českobudějovičtí Štíři, kteří zaskočili v sobotu jasného vládce skupiny Bohemians, které přetlačili po prodloužení. V neděli už to tak slavné nebylo. Na povrchu položeném pro superligové utkání Black Angels s Chodovem nestačili na Vinohrady. Milevští zůstali tento víkend bez bodu. Po sobotní porážce na hřišti Vinohrad nezvládli ani divokou přestřelku s Bohemians, která nakonec uzmula vítězství 11:10.

V 1. lize žen došlo o víkendu na bitvu dvou regionálních zástupců. Týn nad Vltavou vyzval Soběslav. Po dvou třetinách vedly domácí Rudé Dračice 4:2. Hostující Banes však dokázal ve třetí části utkání srovnat a o svém vítězství rozhodnout v prodloužení. Soběslavské hráčky tak vrátily soupeři porážku z předvánočního souboje a poskočily na třináctou příčku.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

1. LIGA MUŽŮ

FBC Letka Toman Finance Group – FBC Štíři České Budějovice 3:4pn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Národní liga - východ

Spartak Pelhřimov – FbK TJ Svitavy 5:4pp (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)

1. MVIL Ostrava – Snipers Třebíč 5:4pp (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)

DIVIZE - SKUPINA C

FbC Písek – FA SEPTA.CZ České Budějovice 13:2 (4:0, 5:2, 4:0)

FBC DOŠWICH MILEVSKO – FBC ROKYCANY 10:5 (5:2, 2:2, 3:1)

FBC Štíři České Budějovice –  FK Slovan Jindřichův Hradec 2:8 (1:2, 0:1, 1:5)

FBC Spartak Kaplice – Pacovští Honzíci 5:9 (0:3, 2:4, 3:2)

Fbc Strakonice  – TJ Centropen Dačice 7:5 (3:4, 1:1, 3:0)

DIVIZE - SKUPINA D

FBK Atlas Blansko – Hippos Žďár nad Sázavou 12:10 (3:3, 4:2, 5:5)

Snipers Třebíč B  – FLORBAL LITOMYŠL 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Andone SK Jihlava  Hornets Brno ZŠ Horní 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

1. Liga juniorů – západ

TJ Sokol Královské Vinohrady –  FBC DOŠWICH MILEVSKO 9:2 (3:1, 1:0, 5:1)

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 –  FBC Štíři České Budějovice 4:5pp (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 –  FBC DOŠWICH MILEVSKO 11:10 (2:1, 6:5, 3:4)

FBC Štíři České Budějovice –  TJ Sokol Královské Vinohrady 5:7 (1:4, 4:2, 0:1)

1. Liga žen – západ

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn nad Vltavou –  Banes Florbal Soběslav 5:6pp (1:1, 3:1, 1:3 - 0:1)