TATRAN SI NENECHAL UTÉCT VÝHRU NAD LIBERCEM

před 2 dny

Předehrávku 17. kola Livesport Superligy obstaral duel mezi Střešovicemi a Libercem. Severočeši sice dohnali ve třetí části manko, nicméně Pražané se vrátili do vedení a potvrdili pozici lídra tabulky.

Tatran Střešovice - FBC Liberec 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)

Po první třetině platil nerozhodný stav 1:1. Skóre otevíral v desáté minutě Filip Eliáš, na něhož reagoval liberecký Vojtěch Wiener.

Vyrovnaný výsledek zrušil v druhé části Bohumil Piskáček a na něj navázal Jakub Kolísko, který upravil na 3:1. To změnil Filip Smutný, jenž osmdesát vteřin před koncem druhé periody snížil na rozdíl jedné branky. Domácí to moc mrzet nemuselo, 26 vteřin před koncem se totižl podruhé v zápase prosadil Jakub Kolísko a dal skóre průběžnou podobu 4:2.

Ve třetí třetině se diváci dočkali rychlého gólu. Bleskovou akci hostů zakončil Smutný, a dal tak svou druhou branku v zápase. Na něj navíc o chvíli později navázal Vojtěch Wiener a srovnal.

Tatran se dokázal otřepat a o pár okamžiků později si vzal vedení zpět do své moci. Bohumil Piskáček se totiž zapsal mezi dvoubrankové střelce duelu a vrátil Tatran do situace, kdy vedl. V polovině třetiny navíc Tatran přidal další gól, když se ve vlastním oslabení trefil Matěj Havlas a ke dvěma asistencím přidal i trefu.

Závěr už Liberec nezdramatizoval a domácí florbalisté zvládli poslední duel před reprezentační pauzou výsledkem 8:4. Potvrdil tak umístění na čele soutěže, zatímco Liberec zůstal devátý.

Branky: 10. Eliáš, 25. Piskáček, 37. Kolísko, 40. Kolísko, 45. Piskáček, 51. Havlas, 55. Beneš, 59. Šimek - 15. Wiener, 39. Smutný, 41. Smutný, 43. Wiener. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváků: 60. Zásahy brankářů: Kříž 16 - Mück 21. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ