​​

PETRÁK ŠOKOVAL VICEMISTRA, BOLESLAV URVALA ŠLÁGR

17. 9. 2021

Velké překvapení je na světě! Florbalisté Bohemians sebrali ve druhém kole Livesport Superligy všechny body úřadujícímu vicemistrovi z Vítkovic. Velký podíl na úspěchu měl čtyřgólový Karel Petrák. Boleslav zvládla šlágr kola v prodloužení a Tatran otočil proti České Lípě.

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:4 (1:1, 2:0, 4:3)

Petrák prožívá snový debut v nejvyšší soutěži. Devatenáctiletý střelec odehrál teprve dvě utkání mezi elitou, ale nasbíral už sedm gólů a dvě asistence. Hned čtyřikrát se přitom trefil do sítě Vítkovic, jež Bohemians senzačně porazili 7:4.

Ještě než skončila druhá třetina, Petrák již završil hattrick a zajistil klokanům náskok 3:1. Zároveň perfektně otočil skóre, když sám sebral hostům jednogólové vedení. V poslední dvacetiminutovce se sice Vítkovice vrátily na kontaktní manko, jenže Bohemians znovu rychle odskočili a nedovolili zvrat.

Vedle Petráka individuálně zazářil Filip Forman, jenž k jedné trefě přidal tři asistence. Klíčovými zásahy pomohl i brankář Tomáš Hyršl s úspěšností zákroků přes 81 procent. Bohemians tak zůstávají po dvou kolech Livesport Superligy bez zaváhání.

Branky: 20. Petrák, 36. Petrák, 40. Petrák, 47. Petrák, 48. Buršík, 56. Růžek, 58. Forman – 12. R. Gattnar, 45. Matejčík, 50. Bräuer, 59. Šindler. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 103. Zásahy brankářů: Hyršl 18 – Jasiok 20. | ONLINE | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Předvýběr.CZ Florbal MB 4:5p (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1)

Souboj kola dotáhla do vítězného konce Boleslav, která rozhodla po minutě prodloužení. Gól na 5:4 vstřelil Dominik Beneš, jenž dával i úvodní branku zápasu. Chodov si přitom vypracoval ve třetím dějství solidní náskok 4:2 a měl blíže k úspěchu. Během minuty však Středočeši srovnali a později zvládli těžkou bitvu. Boleslav získala dva body do tabulky a drží se na předních místech soutěže.

Podobně těsný byl i první vzájemný duel v uplynulém ročníku. Tehdy také uspěla Boleslav, když přetlačila mužstvo z Jižního Města 4:3 po nájezdech.

Branky: 20. Řezáč, 29. Eremiáš, 43. Vávra, 50. Ondrušek – 12. Beneš, 28. Chroust, 51. Tokoš, 51. Bína, 62. Beneš. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 120. Zásahy brankářů: Šimůnek 18 – Bauer 10. | ONLINE | OHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Střešovice 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)

Tatran si veze z České Lípy všechny body, dost se na ně ale nadřel. V první třetině obrátili Severočeši třemi trefami v řadě a hosté dlouho usilovali o vyrovnání. Na remízu se dotáhli až ve druhé půlce duelu a posléze utekli do dvoubrankového rozdílu na 6:4.

Střešovicím zafungovala spolupráce Davida Šimka s Markem Benešem, když z jejich vzájemné spolupráce padly hned tři tatranské góly. Celkově se v utkání oba trefili dvakrát a přidali další asistence – Beneš měl dvě, Šimek jednu.

Branky: 6. Tichý, 14. Vlček, 15. Stárek, 56. Krajcigr – 4. Beneš, 18. Beneš, 34. Kolísko, 43. Šimek, 52. Šimek, 60. Kreysa. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 202. Zásahy brankářů: Ponomarev 34 – Kříž 19 | ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC Liberec – ACEMA Sparta Praha 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Sparťané sice vyhráli díky třígólové otočce v posledním dějství, začátek ovšem nezachytili. Liberec po necelých třech minutách vedl 2:0 brankami Tomáše Dleska a Prokopa Ferdana. Teprve postupem času Pražané snížili a vraceli se do hry. Na vítězství se podílel dvěma góly Matěj Čermák a Sparta odčinila porážku z úvodního zápasu sezony.

Branky: 2. Dlesk, 3. Ferdan – 23. Juha, 43. Čermák, 51. Kolstrunk, 51. Čermák. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 192. Zásahy brankářů: Chlad 11 – Beneš 12. | ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

BLACK ANGELS – Navláčil PANTHERS OTROKOVICE 6:4 (2:2, 0:1, 4:1)

Druhou výhru ze dvou utkání si připsali Black Angels, kteří doma zdolali Otrokovice. Florbalisté Panthers ještě v závěrečné části vedli, potom se však Pražané třikrát prosadili a skóre již zůstalo na jejich straně.

Branky: 5. M. Boček, 13. Burian, 47. Bauman, 53. J. Boček, 58. T. Hanák, 60. R. Hanák – 8. Nehila, 20. M. Ležatka, 26. Gašparík, 58. Nehila. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 131. Zásahy brankářů: Körber 15 – Kohút 21. | ONLINE | OHLASY

FBC ČPP OSTRAVA – TJ Sokol Královské Vinohrady 8:1 (2:0, 1:0, 5:1)

Povedený vstup do ročníku potvrdila Ostrava doma proti SKV. Skóre otevřel stejně jako v úvodním kole na Spartě Daniel Chatrný a FBC postupně zvyšovalo stav. Právě Chatrný měl na výhře 8:1 podíl díky dvěma trefám a jedné asistenci, bilanci 1+2 potom zaznamenali Michal Sládek se Šimonem Kuczerou.

Branky: 2. Chatrný, 6. Kuczera, 40. Malajka, 44. Pešat, 46. Sládek, 48. Chatrný, 50. Gál, 57. Gál – 51. Z. Stuchlík. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváků: 117. Zásahy brankářů: Binder 15, Janík 4 – Šantora 20.​ | ONLINE | OHLASY