​​

TATRAN DOSUD NEPORAŽEN, BOLESLAV MÁ SKALP BOHEMIANS

28. 9. 2021

Úterní zápasy v Livesport Superlize odpálily vyrovnané bitvy Liberce v Ostravě a Hattricku s Českou Lípou. V atraktivním kole na sebe narazila také Mladá Boleslav a rozjetí Bohemians, první jmenovaný celek ale v divoké přestřelce vítězné tažení klokanů utnul. V ostrém pražském derby pak Tatran zdolal svého rivala z Chodova.

Na čele tabulky se tak po úvodních pěti kolech vyhřívá Tatran, který jako jediný neztratil ani bod. Mladá Boleslav se díky triumfu nad Bohemians vyhoupla na druhou příčku, klokani naopak spadli na čtvrté místo a bodově se na ně dotáhly Vítkovice se Spartou. Na posledním místě se bez bodu krčí Vinohrady.

PREVIEW: Lípa vyzve v TV utkání Liberec. Překvapí klokani i mistra?

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:7 pr (1:3, 3:0, 2:3 – 0:1)

Brněnští florbalisté začali lépe a už ve třetí minutě je poslal do vedení Slezák. Jenže Lípa poté srovnala v přesilovce a v závěru úvodní části odskočila do vedení 3:1. Hattricku se povedlo ve druhé části vymazat náskok Severočechů a půl minuty před druhou sirénou opět získat vedení. Ve třetí třetině Lípa dvakrát srovnala a získala náskok, do prodloužení však poslal zápas Kostka. Čtyři minuty po začátku nastaveného času rozhodl a bodu navíc pro Českou Lípu Štěpán Slaný.

Branky: 3. Slezák, 27. Brom, 35. Slezák, 40. Vlach, 49. Jalový, 59. Kostka – 8. Slaný, 17. Krajcigr, 18. Vlček, 44. Krajcigr, 50. Kouba, 51. Tichý, 64. Slaný. Rozhodčí: Gavlas – Mikula. Vyloučení: 2:1, navíc Lhota (HAT) 5 min. Využití: 1:2. Diváci: 206. Zásahy brankářů: Kolajta 20 – Chyna 14. | ONLINE | VIDEO | OHLASY FIALA | OHLASY DERKA | OHLASY VLACH | OHLASY TICHÝ

FBC ČPP OSTRAVA – FBC Liberec 5:6 sn (1:1, 2:2, 2:2 – 0:0)

Liberec využil hned ve druhé minutě signalizovanou výhodu a povedlo se prosadit Valešovi. Ve třinácté minutě však srovnal po pohledné kombinaci Sládek a přetahovaná pokračovala i nadále. V posledním dějství však tým zpod Ještědu dvakrát udeřil. Drama ovšem zařídil znovu Sládek a remízu zajistil vteřinu před koncem Pešat. Rozhodnout musely až nájezdy, v nichž rozhodl juniorský šampion Stránský.

Branky: 13. Sládek, 21. Malajka, 40. Sládek, 54. Sládek, 60. Pešat – 2. Valeš, 26. Smutný, 36. Valeš, 48. Smutný, 51. Ferdan, rozh. náj. Stránský. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 107. Zásahy brankářů: Binder 11 – Chlad 13. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady – BLACK ANGELS 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Triumf Černých Andělů na poli Vinohradů řídilo trio složené ze dvou Jakubů a bratrské síly. Nejvíce body svému týmu pomohl Jakub Renčín, který dvakrát skóroval a dvakrát u branky asistoval. Po třech bodech pak přidali také bratři Bočkové – Jakub si připsal dva góly, Matěj zase dvě asistence.

Branky: 39. Kopecký, 48. Lanc – 9. M. Boček, 17. Kopecký, 17. Renčín, 24. J. Boček, 46. J. Boček, 52. Renčín, 59. R. Hanák. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 117. Zásahy brankářů: Musil 11 – Matiášek 15. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians 9:4 (5:1, 1:1, 3:2)

První branky zápasu se fanoušci díky vynikajícím zákrokům gólmanů na obou stranách hřiště dočkali až v 10. minutě. Po Bínově trefě se ale s mladoboleslavskými góly roztrhl pytel a domácí se do konce první periody dostali do pohodlného vedení 5:1. I přes povedené výkony střídajícího brankáře Bohemians Michajloviče se Boleslavským podařilo vedení ještě navýšit a v divoké přestřelce nakonec zvítězit celkovým poměrem 9:4. Pro klokany z Bohemians tento výsledek znamenal první porážku této sezony.

Branky: 11. Bína, 12. Pěnička, 16. Tomašík, 17. Hemerka, 18. Chroust, 40. Curney, 51. Fořt, 55. Punčochář, 58. Tokoš – 20. P. Šebek, 25. P. Šebek, 57. Petrák, 60. Petrák. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 270. Zásahy brankářů: Bauer 9 – Hyršl 5, Michajlovič 18. | ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE –  1.SC TEMPISH Vítkovice 3:13 (1:5, 1:1, 1:7)

Rytíři z Vítkovic si v Otrokovicích pořádně zastříleli, když svému svátečnímu soupeři nadělili hned třináct branek. Čtyřmi body zazářil Rostislav Gattnar, který vsítil hattrick a jednou na branku nahrával, po třech bodech pak do týmové kasičky přispěli Adam Delong, Matyáš Šindler a Marek Matejčík.

Branky: 16. Petřík, 34. Hrabal, 55. Vykopal – 4. Zubek, 9. Bräuer, 16. R. Gattnar, 19. Bräuer, 19. Šindler, 37. Besta, 41. Delong, 41. Matejčík, 42. M. Gattnar, 44. Čonka-Skyba, 47. Delong, 53. R. Gattnar, 55. R. Gattnar. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Diváci: 211. Zásahy brankářů: Majrich 19, Steiger 4 – Jasiok 19. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice 8:4 (0:2, 4:1, 4:1)

Pardubice na svého soupeře pořádně vlétly, ve druhé minutě druhé periody totiž vedly již 3:0. Pak ale přišla spanilá sparťanská jízda, která pro Sokoly znamenala demolici v podobě sedmi inkasovaných branek v řadě. Za stavu 7:3 pro Spartu se zápas už pouze dohrával. Řádil především Josef Juha, který zapsal čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Skvělou premiéru prožil 16letý brankář Viktor Hejna.

Branky: 33. Křenek, 35. Pruner, 40. Juha, 40. Ujhélyi, 43. Zouzal, 50. Zeman, 51. Juha, 59. Krbec – 16. Prix, 18. Černý, 23. Teichman, 55. Žáček. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 324. Zásahy brankářů: Hejna 15 – Haleš 30. | ONLINE | VIDEO | OHLASY HRÁČI | OHLASY TRENÉŘI

Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:4 (1:1, 2:1, 5:2)

Vyrovnané pražské derby prolomil úvodní brankou zápasu chodovský Marek Vávra až minutu a půl před sirénou ohlašující konec první třetiny. Kapitán hostujícího Chodova si šikovně stáhnul střelu svého spoluhráče a těsně před atakem bránícího střešovického hráče ji zasunul do branky svého soupeře. Přesně o čtyřicet vteřin později ale domácí odpověděli z hole Jakuba Kolíska. Zlom zápasu přišel ve druhé periodě, kde Chodov po zranění své brankářské jedničky inkasoval tři rychlé branky po sobě. Tatran tak zůstal i po svátečním derby nadále stoprocentní.

Branky: 20. Kolísko, 22. Němeček, 24. Kreysa, 45. Šimek, 45. Kolísko, 51. Němeček, 55. Brautferger, 59. Čermák – 19. Vávra, 22. Vávra, 54. Majer, 59. Eremiáš. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 163. Zásahy brankářů: Kříž 24 – Šimůnek 10, Hodík 17. | ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ