PARDUBICE PŘEKVAPILY FAVORITA, TATRAN ZŮSTAL V ČELE

22. 10. 2021

Překvapivý výsledek vybojovali florbalisté Pardubic. Východočeši uhájili náskok nad favoritem FBC Ostrava hlavně díky vydařené první třetině. Z pražského derby o přední příčky vyšel vítězně dosavadní lídr Tatran.

SOKOLI Pardubice – FBC ČPP OSTRAVA 8:4 (5:0, 2:2, 1:2)

Domácí florbalisté se díky slepeným trefám v polovině první části dostali do většího vedení. Teprve v dalších částech zápasu byli Ostravané vyrovnaným soupeřem, ovšem ani góly v posledních minutách jim nestačily k úspěchu. Za Pardubice mířil dvakrát přesně Matyáš Velc a pomohl týmu blíže k předkolu play-off.

Sokoli vítězstvím nad FBC prolomili sérii šesti duelů bez jediného bodu. Hosté naopak kvůli ztrátě nenavázali na minulou výhru nad Black Angels. Klíčovým hráčem domácích byl brankář Martin Haleš, jenž vychytal dvě trestná střílení protivníka.

Branky: 10. Rusin, 10. Velc, 11. Žáček, 13. Kučera, 17. Šmíd, 33. Velc, 34. Prix, 59. Pakosta – 33. Sládek, 37. Gál, 59. Chatrný, 59. Klimscha. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 275. Zásahy brankářů: Haleš 26 – Binder 4, Klinka 8. | ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Klokani zůstali bez bodů, přestože se trefili jako první. Střešovice ovšem skóre obrátily a vypořádaly se také s remízovou situací. Těsně před koncem druhého dějství dal rozdílový gól Matěj Havlas, který stvrdil úspěch Tatranu v závěrečné minutě duelu.

Střešovice se vítězstvím udržely na čele soutěže. Na momentálně druhou Boleslav mají náskok pěti bodů.

Branky: 19. Šebek, 30. Buršík – 23. Kreysa, 28. Šimek, 40. Havlas, 60. Havlas. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 293. Zásahy brankářů: Michajlovič 31 – Kříž 32. | ONLINE | VIDEO (Třetí třetina nebyla vysílána z důvodu technických problémů.) | OHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:12 (0:5, 2:1, 5:6)

Devatenáctigólová přestřelka dopadla lépe pro Chodov, který vyhrál v České Lípě. Rovnými šesti body pomohl hostům Petr Majer (4+2), hned u pěti branek byl Marek Vávra (1+4). Pražané ale neměli žádnou snadnou práci, když se domácí tým dotahoval z 0:6 až na 7:9.

Teprve trefami z posledních dvou minut Chodov definitivně potvrdil vítězství. I nadále tak zůstává nadosah vrchním pozicím Livesport Superligy.

Branky: 33. Slaný, 40. Vlček, 44. Slaný, 44. Kopič, 46. Kadlec, 51. Kopič, 57. Slaný – 1. Majer, 3. Bauer, 17. Dufek, 20. Balatka, 20. Majer, 25. Majer, 41. Vávra 46. Ondrušek, 50. Eremiáš, 58. Eremiáš, 59. Vošta, 59. Majer. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváků: 207. Zásahy brankářů: Jukl 11, Ponomarev 27 – Hodík 20. | ONLINE | VIDEO | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (2:0, 3:1, 4:3)

První i druhou fázi proti Vinohradům zvládly Vítkovice zdárně. Pražané pouze snižovali na manko dvou branek, které domácí hráči později ještě zdvojnásobili. V závěru utkání sice SKV dalo dva góly za sebou, jenže na vítězství domácích se už nic neměnilo. Vítkovice tak nadále zůstávají mezi nejlepší čtveřicí soutěže.

Branky: 7. Zubek, 16. Palčinský, 22. R. Gattnar, 24. Besta, 39. Bräuer, 41. Šindler, 48. Nehera, 55. Šindler, 60. Šindler – 23. Šolaja, 49. Hartman, 57. Ježek, 60. Procházka. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 41. Zásahy brankářů: Jasiok 11 – Musil 29. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE – Předvýběr.CZ Florbal MB 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)

Boleslav dala první dva góly zápasu, nicméně Panthers se dotáhli na kontakt ve skóre. Díky Jakubu Grichovi proto drželi nadějný stav před startem druhé třetiny. Během ní ale Středočeši ani jednou nezaváhali a zajistili si pohodlný náskok, o který nepřišli až do konce utkání.

Branky: 18. Grich, 60. Gašparík – 11. Korych, 12. Hemerka, 30. Fořt, 32. Chroust, 33. Chroust, 39. Bína, 42. Pěnička. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 182. Zásahy brankářů: Kohút 26 –Bauer 12. | ONLINE | VIDEO | OHLASY