CHODOV SKÓROVAL V OSLABENÍ, BLACI ROZHODLI V PRODLOUŽENÍ

22. 11. 2021

Nešlo započít týden lépe, nežli velmi kvalitním florbalem! Na diváky čekala hned dvojice pražských derby, přičemž to první mezi Chodovem a Spartou se odehrálo před televizními kamerami. V přestřelce si po závěrečném dramatu vítězství odnesli domácí modrobílí florbalisté. Obdobně napínavá byla také druhá bitva o Prahu, kterou rozseklo až prodloužení.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – ACEMA Sparta Praha 7:6 (3:1, 2:2, 2:3)

První perioda televizního derby přinesla k vidění hned tři krásné individuální akce. Nejprve se prosadil chodovský Petr Majer, který z úhlu svou přesnou a milimetrovou trefou do bližší šibenice nedal sparťanskému gólmanovi žádnou šanci, v 17. minutě pak jeho spoluhráč Šimon Doubek podobně dobře umístěnou střelou dokončil akci, kterou sám začal. V závěru úvodní třetiny pak na 3:1 snižoval Jakub Kolstrunk, který se ocitl před chodovskou brankou úplně sám.

Prostřední dějství se neslo ve vyrovnaném duchu a v tom posledním už Chodov vedl pohodlně 7:3. Sparťané se sice mocně dotahovali, vaz jim ale zlomila branka inkasovaná ve vlastní přesilové hře. Duel tedy nakonec ovládli Chodovští a to těsně 7:6. Třemi body přispěl kapitán Marek Vávra (2+1), který se zároveň stal střelcem onoho rozhodujícího gólu. Chodov se touto výhrou posunul na páté místo tabulky právě před Spartu.

Branky: 3. Majer, 6. Řezáč, 17. Doubek, 29. Vávra, 32. Strnad, 51. Vošta, 53. Vávra - 18. Kolstrunk, 34. Krbec, 39. Zouzal, 56. Krbec, 58. Garčar, 60. Pruner. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 264. Zásahy brankářů: Karel Hodík 24 - Martin Beneš 15. | ONLINE | OHLASY

FbŠ Bohemians – BLACK ANGELS 5:6p (1:1, 2:2, 2:2, 0:1)

Druhá bitva o Prahu se rozehrála o pár hodin později, měla však podobně vyrovnaný průběh. Do vedení se nejprve dostali Black Angels, dvojicí branek pod vedením dua Patrik Šebek - Matúš Gajdoš ale domácí klokani otočili vývoj utkání na svou stranu. Přetahovaná o vedení probíhala až do samotného konce základní hrací doby - v čase 59:29 totiž bombou skoro až z poloviny hřiště srovnával Jakub Boček na 5:5 a derby tak dospělo do prodloužení. V tom si po špatném střídaní zelenobílých vystřelili bod navíc právě Černí Andělé a hned šesti body k tomu přispěli bratři Bočkové.

Branky: 13. Šebek, 22. Gajdoš, 30. Forman, 42. Forman, 45. Hrabčák - 3. Burian, 24. J. Renčín, 29. M. Boček, 53. Obuškevič, 60. J. Boček, 65. M. Boček. Rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Diváci: 184. Zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 15 - Ondřej Matiášek 14. | ONLINE | VIDEO | OHLASY