{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICE ROZLOŽILY SPARTU. DELONG MÁ HATTRICK, JANKOVSKÝ KOUZLIL

Obrázek ke článku
19. 9. 2022

Dohrávka třetího kola nejvyšší mužské soutěže nabídla peprný televizní souboj mezi Vítkovicemi a domácí Spartou. Do zápasu lépe vstoupili Vítkovičtí, kteří se trpělivou hrou dostali až do sedmibrankového vedení a s konečným výsledkem 9:2 si tak v klidu došli pro tři body do tabulky.

Televizní souboj mezi kádry, které v úvodních dvou duelech nové sezony ani jednou neprohrály, skórově prolomil vítkovický Jiří Besta. Ten v čase 11:46 natáhl ke střele a od půlící čáry prostřelil obrovskou dělovkou vše, co mu stálo v cestě. Velkou šanci na vyrovnání pak měl těsně před první sirénou sparťanský Mikuláš Krbec, který však v samostatném úniku trefil pouze boční tyčku vítkovické brány. 

Ve druhé třetině se ale poprvé v zápase radovala také sparťanská střídačka. Po krásné akci se totiž prosadil Josef Juha, který podobnou dělovkou, jako jeho soupeř v první periodě, srovnal skóre na 1:1. Pak už ale znovu úřadoval celek hostí, který se po trefách dvou Adamů - Palčinského a Zubka - dostal do vedení 3:1 a také nadále svůj náskok navyšoval.

Poslední rána pro Spartu v tomto utkání pak přišla devět minut před koncem základní hrací doby, kdy bylo po přestupku Radima Křenka nařízeno trestné střílení a v němž Adam Delong zvýšil už na 6:1. Domácí pak sice ještě pomocí stejného hráče, který se chvíli před tím provinil, snížili na 2:5, ani tak už ale tento duel nedotáhli a ze zápasu tak odcházejí bez bodu.

Třemi góly triumfu Rytířů přispěl Adam Delong. Sedmou branku Vítkovic zase dával mladý talent Ondřej Jankovský, který svým skvělým výpadem překonal tři sparťanské hráče včetně brankáře Martina Beneše a vysloužil si tak ocenění hráče utkání.

ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9 (0:1, 1:2, 1:6)

Branky: 22. Juha, 53. Křenek - 12. Besta, 26. Palčinský, 29. Zubek, 44. Matejčík, 49. Palčinský, 52. Delong, 54. Jankovský, 55. Delong, 60. Delong. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 405. Zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Lukáš Souček 7. | ONLINE | živě na ČT sport

Obrázek