SOUSTŘEDĚNÝ VÝKON ŠVÝCAREK PŘINESL VÍTĚZSTVÍ 8:4 NAD FINKAMI

30. 4. 2017

Na kvalitně utkání mezi Finskem a Švýcarskem se zřejmě podepsal brzký ranní start. A také fakt, že se jednalo o již třetí zápas ve třech dnech. Takticky lépe zvládly utkání Švýcarky, které po zásluze zvítězily 8:4.

Finsko – Švýcarsko 4:8

Branky: 2. Pollänenová, 10., 51. Rantalaová,31. E.Alanková – 2., 45. Rossierová, 6., 60. Gerigová, 33. Rüttimannová, 37., 42. Scheideggerová,  59. Gamperliová. Po třetinách: 2:2, 1:2, 1:4. Vyloučení: 0:1. Zásahy brankářek: 10:12. Diváci: 375. Rozhodčí: Podlesný – Petřík (oba CZE).

Čas dřívějšího nedělního utkání se na hře podepsal. Nesoustředěnost a naivní chyby vedly k brzkým brankám obou družstev. Jako první se prosadila Švýcarka Rossierová. Za 31 vteřin bylo srovnáno, když Pöllänenová zakončila únik přesným backhandovým blafákem. Šestá minuta přinesla tlak Švýcarek. V závaru před brankou nejprve Scheideggerová zlomila hůl ve snaze trefit míček, což se povedlo Gerigové a míček zaplaval až za záda Loisová. Hra vůbec nepřipomínala vrcholový ženský florbal, naopak byla plná nepřenosností a chyb. A Jedna taková stála Švýcarky vedení, protože kvůli šesti hráčkám na hřišti musely Švýcarky pykat. Sehranou přesilovou hru proměnily Finky díky Rantalové.

Finky poprvé a naposledy v utkání vedly ve 31. minutě. To se před brankou rychle zorientovala po střílené přihrávce Kippilové Eliisa Alanková. Do dvou minut bylo skóre opět vyrovnané – pavučinu pod rukou Loisové vymetla Rüttimannová. Další branka přišla po nádherné individuální akci Scheideggerové, která svůj slalom s chirurgickou přesností.

Stejná hráčka navýšila švýcarské vedení o dvě branky na začátku třetí třetiny. Švýcarky jisté si svou převahou začaly hru kouskovat a držet míček dlouhé vteřiny za vlastní brankou. A když se rozhodly pustit se do útoku, byly maximálně efektivní. V pětačtyřicáté minutě zaznamenala svou druhou branku v utkání Rossierová. Finky z letargie vytáhla Rantalová, která krátkým tahem využila špatného bloku bránících Švýcarek.

Finský trenér Kurronen už v čase 56:33 sáhl ke hře bez brankářky. Z tlaku a početní převahy Finky však gól nevykřesaly. Naopak to byly Švýcarky, kdo do prázdné branky postupně nasázel branky číslo sedm a osm.

Švýcarky tak na Euro Floorball Tour v Olomouci v každém zápase bodovaly, zatímco Finky si připsaly vítězství „jenom“ proti domácí reprezentaci.