{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SPARTA SE ZACHRÁNILA, KLADNO BUDE SUPERLIGOVOU PŘÍSLUŠNOST HÁJIT V BARÁŽI

Obrázek ke článku
1. 4. 2017

Série play-down mezi Kladnem a Spartou se znovu přesunula na půdu pražského celku. Na Podvinném mlýně se odehrál v pořadí pátý duel. Sparta do něj vstupovala za stavu 3-1 na zápasy s vědomím, že si výhrou může zajistit setrvání v Tipsport Superlize i pro příští ročník. Vítězstvím 7:3 se jí tento cíl podařilo naplnit.

Utkání bylo dlouho vyrovnané. Po první třetině na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 2:2. Do dvougólového vedení Sparta poprvé odskočila až v pětatřicáté minutě, když na 4:2 zvyšoval Ondřej Kadoch. „První třetina byla vyrovnaná, měli jsme stejnou možnost odskočit, jako měla Sparta, ale to jsme nedokázali,“ hodnotí průběh utkání střelec první branky hostů Michal Klápa.

I přes téměř dvanáct minut trvající hru bez brankáře kladenského týmu si Sparta dokázala výhru zkušeně pohlídat. „Sparta ukázala týmovost. Semkli se, padali do střel 'po hubě' a vyhráli. Nedalo se s tím už nic dělat,“ smutně konstatuje kladenský útočník Klápa.

Spartě díky čtvrtému vítězství slaví udržení v nejvyšší soutěži a její hráči mohou pomalu plánovat dovolenou před letní přípravou na příští sezónu. „Série s Kladnem byla nesmírně těžká. Kanonýři byli houževnatým soupeř a jsem rád, že jsme si koncentrovanými výkony došli pro vítězství 4-1 na zápasy a udrželi pro Spartu superligu,“ říká střelec vítězné branky zápasu Ondřej Kadoch. „Děkujeme Kladnu za sérii a přeji hodně štěstí do dalších bojů,“ dodává.

Kladno se nyní musí oklepat z prohry a začít se připravovat na další fázi bojů o udržení – baráž s některým z prvoligových celků. „Baráž zvládneme. Musíme se ale semknout jako tým, dát dohromady hráče a těšit se,“ burcuje Klápa.

Obrázek