{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SPARŤANSKÉ POPRVÉ, RYTÍŘI MÍŘÍ ZA ČTVRTOU POHÁROVOU TROFEJÍ

Obrázek ke článku
12. 1. 2022

Pro jeden tým to bude úplná premiéra, pro ten druhý naopak již šestá účast v přímém boji o cennou trofej. Finále Poháru Českého florbalu se po roční nucené pauze vrací zpět na scénu a tentokrát zavede oko diváka na sever Čech, konkrétně do chomutovské arény. Tam se proti sobě utkají Vítkovice se Spartou, která na svého soupeře letos umí.

Šestkrát tuto trofej získali florbalisté Tatranu Střešovice, čímž se rovněž stali historicky nejúspěšnějším týmem. Hned za nimi číhá se čtyřmi pohárovými tituly Mladá Boleslav a jen o jedno vítězství méně má na svém kontě i vítkovický klub. Ten bude mít v letošním finále na severu Čech možnost dotáhnout se na druhé místo historické tabulky.

V cestě však bude svěřencům trenéra Pavla Bruse stát houževnatý celek pražské Sparty, který navíc v letošním ročníku superligy ukázal, že na svého soka ze severu Moravy opravdu umí. V obou vzájemných duelech dokázali Pražané zvítězit, před nedávnem dokonce vyloupili vítkovickou Dubinu.

Sparta letos prošla do finále poměrně hladkým způsobem. Nejprve ovládla základní skupinu a v play-off postupně vyřadila celky Kralup, Liberce a v semifinále dokázala přestřílet rivala Black Angels 8:4. Nyní stojí před úplně poslední překážkou. Ale zároveň tou nejtěžší.


Vítkovičtí začali svou pouť vyřazovacími boji ostravským derby na své půdě, které ovládli obrovskou kanonádou v poměru 13:4. Ve čtvrtfinále si podobně hladce poradili s týmem Otrokovic a semifinálovou partii s Tatranem rozčísl až trefou v prodloužení Jakub Hubálek.

Sparťané si tak zařídili svou úplně první účast ve finále poháru, za to Vítkovice platí v historii této soutěže za již zkušeného matadora. Třikrát tuto trofej sami zvedali nad hlavu, dvakrát se museli sklonit před týmem Tatranu a později i Mladé Boleslavi. Do šestého pokusu jdou nyní jako mírný papírový favorit, ale dobře ví, že tady se veškeré rozdíly rychle smažou.

Navíc hrozba dvou vzájemných porážek v této sezoně bude výrazně nahrávat do karet svěřencům trenéra Kašpárka. Ti budou mít ve svém čele ostříleného mazáka Milana Garčara, který navíc chuť pohárových vítězství dobře zná ze svého působení ve Střešovicích. Celkem jich nasbíral hned pět. Zkušenostmi nabitý je z Mladé Boleslavi i obránce Radim Křenek.

„S Boleslaví jsem zažil pět finále a každé bylo v něčem jiné. Nyní to bude jiné určitě v tom, že se Spartou to bude premiéra a já se na to velmi těším. Je to finále, a to chce člověk vždycky vyhrát,“ prozradil Křenek. „Letos jsme na pohárové souboje lépe připraveni, vidím výrazně větší chuť vyhrát pro klub první trofej,“ doplnil jej Garčar.


Avšak i na straně Vítkovic se to vzpomínkami na pohárová finále jenom hemží. Na rozdíl od Sparty ale přímo těmi spojenými s ostravským klubem. Takový Jakub Hubálek byl u všech tří slavných vítězství, pocit potěžkání cenné trofeje už dobře zná i třeba Adam Delong, Marek Matejčík a spousta dalších akvizicí Brusovy party.

V úterý se však začíná od nuly. Rekordy a zkušenosti jdou stranou, o novém králi poháru rozhodne jediný zápas. Ten hostí od 20:00 chomutovská Městská sportovní hala v Mánesově ulici.


FINÁLE POHÁRU ČESKÉHO FLORBALU MUŽŮ

Úterý 18. ledna:

20.00 ACEMA Sparta Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice | ONLINE | VIDEO

Obrázek