​​​​​

ŠPIČKA TABULKY SE VYROVNÁVÁ. DĚČÍN OPĚT PADL, TOHO VYUŽILO ÚSTÍ

Jméno autora
5. 2. 2018

Do konce základní části Divize A zbývají dva hrací víkendy a boj o postup do play-up se po 18. kole dramatizuje. Vedoucí Děčín se nadále trápí v novém roce a připsal si další porážku. Naopak nejbližší pronásledovatel z Ústí zvítězil a pořádně zdramatizoval situaci v horní polovině tabulky, která je nyní hodně zamotaná, k čemuž přispěly výhry i plzeňských celků.

Děčín si připsal třetí porážku z pěti zápasů v tomto kalendářním roce. Vedoucí celek měl nadějně rozehrané utkání, které ale ztratil v závěrečné části, kdy se Koberovy dostaly do vedení. Hosté následně už vedení nepustili a v poslední minutě navíc ještě zvýšili skóre na konečných 11:7. Opačnou formu než první tým divize má naopak rezerva Ústí, jež v posledních sedmi utkáních padla pouze s Děčínem. Nyní odehrála přestřelku s Teplicemi a vyrovnanou bitvu rozsekl na počátku 55. minuty Mock. Domácí zvítězili v zajímavém utkání 8:7.

Prohru Teplic využila Florbalová škola Plzeň. Západočeši sice ještě na startu závěrečné periody prohrávali 2:5, ale podařilo se jim srovnat skóre, když v čas 59:58 poslal zápas do prodloužení Berka, který tak zkompletoval hattrick. Psychickou výhodu hostů využil Korch, který zároveň dokonal obrat a jeho tým se posunul na třetí místo. Dařilo se i druhému plzeňskému celku. Slavia vyjela na půdu Rokycan, kde si klíčový náskok vytvořila ve druhé třetině, jenž si následně držela a vyhrála 8:5.

V libereckém derby se radovala rezerva superligového FBC, kdy výhru na jeho stranu přiklonily trefy Bitmana a Příhody během minuty. Za Panthers dokázal snížit pouze Špak, vyrovnat už se ale domácím nepodařilo. Lovosice si vytvořily klíčový náskok již na přelomu druhé a třetí části, kdy přestávku olemovaly dvěma góly. Louny se sice daly do závěrečného náporu, ale ten přinesl pouze snížení na rozdíl jedné branky.