{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SPORTOVAT JE MOŽNÉ VE 12 OSOBÁCH, ALE VE DVOJICÍCH

Obrázek ke článku
13. 4. 2021

Vláda na svém pondělním zasedání opět změnila podmínky, na základě kterých je možné se vrátit k venkovnímu organizovanému sportu. Podle rozhodnutí z pondělí 12. dubna bude možné trénovat na jedné venkovní sportovní ploše maximálně ve 12 osobách, a to vždy jen ve dvojicích. 

Informace jsou zatím pouze z médií a ministerstvo zdravotnictví situaci nekomunikuje, detailnější výklad zatím neposkytlo. V médiích prohlásil ministr, že by měly být mezi dvojicemi zajištěny desetimetrové rozestupy.

„Vláda s počtem dvanácti osob částečně ustoupila a nyní už je možné otevřít všechna venkovní sportoviště. Narovinu ale musím říci, že nastavení zejména epidemiologů je bohužel stále odtržené od reality. Již nyní lze sledovat na veřejných sportovištích živelnou aktivitu bez jakékoliv organizace. Nabídka sportovního prostředí, aby se do toho podařilo za rozumných podmínek vnést řád, bohužel nebyla vyslyšena. Desetimetrové rozestupy nedávají smysl, jsou náročnější než pro veřejné sportování a při vyjednáváních se o nich nemluvilo,“ komentuje rozhodnutí Filip Šuman, prezident Českého florbalu. 

V posledních dnech se opatření ohledně možnosti sportování ve větším počtu osob měnila velmi rychle. Zatímco ještě podle pátečních slov ministra zdravotnictví bylo možné trénovat ve skupině až 20 osob, o víkendu navrhoval omezení sportu pouze pro dva. Proti tomu se postavilo sportovní prostřední a prezidenti největších českých sportů poslali dopis přímo premiérovi Andreji Babišovi.

Český florbal bude i nadále spolu se sportovními svazy apelovat na vládu, aby byly možnosti sportování upraveny.  

Obrázek