​​​​​​​

STÁLE MUSÍME PILOVAT HRU S MÍČKEM, HODNOTIL EFT ŽEN RHYNER

13. 11. 2018

Reprezentace žen absolvovala první turnaj této sezóny. Češky obsadily na Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu třetí místo poté, co porazily domácí hráčky 4:3. Svěřenkyně Saschy Rhynera zároveň nebyly daleko ani od senzační remízy se Švédskem. Co k uplynulé akci řekl samotný trenér družstva?

Euro Floorball Tour je minulostí. Jak byste zhodnotil výkony našeho týmu na turnaji?
Myslím si, že jsme odehráli velmi dobré utkání se Švédskem. Nebo minimálně čtyřicet minut, protože první třetina nebyla tolik povedená. Stejně to vypadalo také proti Švýcarsku, kdy se nám dařilo hlavně ve druhé a třetí části hry. Navíc ani úvodních patnáct minut nevypadalo špatně, takže na závěr EFT jsme ukázali zřejmě nejlepší výkon. Duel s Finskem nebyl úspěšný, ale víme to a vše jsme probrali. Stále máme možnosti ke zlepšení.

Zmínil jste zápas proti Švédkám. Co se stalo klíčem k tak dobrému výsledku, kdy vám jen těsně utekla remíza?
Důležité bylo, že jsme zkusili hrát. Věděli jsme, jak se Švédsko prezentuje a že musíme co nejvíce držet míček. V prvním dějství se nám nedařilo podle představ, po zbytek utkání jsme však působili odvážně. Švédsko potřebovalo zabojovat, protože jsme byli na míčku o něco více než obvykle. Vždy je snazší hrát s míčkem než bez něj. Pokud vás čeká soupeř jako Švédsko, musíte mít míček.

Turnaj se konal ve Švýcarsku, ve vaší domovské zemi. Vnímal jste tamější prostředí i měření sil s domácím výběrem nějak speciálně?
Upřímně, musím říct, že francouzskou část Švýcarska nepovažuji za svůj domov. (smích) Ale už dříve jsem působil jako asistent u českého týmu a hrávali jsme se Švýcarkami, takže to byl můj možná šestý vzájemný zápas. Více zajímavé to je spíše proto, že aktuálně jde o našeho hlavního rivala ve světovém žebříčku. A i to je důvod, proč chceme předvádět v těchto utkáních naše maximum.

Co budete chtít natrénovat s českým družstvem v nejbližším období?
Spoustu věcí. Stále musíme pilovat hru s míčkem, čas od času potřebujeme více trpělivosti. Někdy jdeme až moc rychle do střelby a ztrácíme míčky na středu hřiště. Musíme zlepšit, abychom o ně přicházeli v méně nebezpečných prostorech. A hlavně abychom si tvořili trochu více vlastních gólových šancí.