​​​​

STARŠÍ ŽÁKYNĚ: SEMIFINÁLOVÉ BOJE JSOU U KONCE

26. 5. 2019

V prvních dvou zápasech dne jsme se dozvěděli, kdo bude hrát o 5. respektive 7. místo. Dalšími na programu byla dvě semifinále. Emoce, maximální nasazení, souboje, branky – to vše jsme mohli sledovat. ​​

Prvními finalistkami jsou hráčky výběru Prahy a Středočeského kraje

Výběr PHaSČ kraje vybojoval 1. místo ve skupině po fantastické stíhací jízdě v zápase proti Slovensku, kdy dohnal tříbrankové manko. Do zápasu proti USaLB kraji vstoupil více koncentrovaně, přesto inkasoval jako první. Podařilo se jim ale najít odpověď v poslední minutě prvního dějství. Definitivní pojistku, v podobě branky na 4:2, se jim podařilo vstřelit v poslední minutě třetí třetiny.

Druhé finalistky již také známe

Domácí výběr Olomouckého a Moravskoslezského kraje postoupil do finále. A nutno říci, že zaslouženě. Do vedení se sice dostal jako první výběr Slovenska, ale OLaMS kraj brzy otočil a své vedení navýšil až na rozdíl tří branek. Slovenky sice snížily v závěru na 5:3, ale na další branku již nenašly dostatek sil.

Ve finále se tak potkají stejné týmy jako loni. Olomoucký a Moravskoslezský výběr vyzve výběr Prahy a středočeského kraje. O třetí místo pak budou bojovat výběr Slovenska a výběr Ústeckého a Libereckého kraje