{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STARŠÍ ŽÁKYNĚ: ZÁKLADNÍ SKUPINY JSOU DOHRÁNY

Obrázek ke článku
25. 5. 2019

Celý den probíhaly na sportovní hale ČPP Aréna Ostrava líté boje na turnaji regionálních výběrů starších žákyň. Osm týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin. První dva týmy postoupily do semifinále, týmy na třetích a čtvrtých místech pak svedou boje o umístění na 5. – 8. místě. ​​

Souboj o třetí místo ve skupině B vyzněl lépe pro kraj Vysočina a Jihočeský kraj

Tabulka před tímto zápasem hovořila jasně. Ani výběr VYaJČ kraje ani HKaPA už nemohl postoupit do semifinále, a tak kdo zvítězí, bude bojovat proti 4. týmu ze skupiny A. Šťastnějším týmem byl po velké bitvě kraj VYaJČ. Výsledek zápasu 4:1.

Ve skupině A končí třetí výběr Jihomoravského a Zlínského kraje

Totožná situace jako ve skupině B byla před tímto zápasem i ve skupině A. Na semifinále se těší PHaSČ :kraj a výběr Slovenska, třetí skončil po výhře v poměru 7:1 JMaZL kraj, který se tak utká v neděli ráno s HKaPA krajem. KVaPL se utká s výběrem VYaJČ.

Praha a Středočeský kraj postupuje díky lepšímu celkovému skóre z prvního místa

To nejlepší nakonec. Souboj Prahy a Středočeského kraje s výběrem Slovenska přinesl opravdu kvalitní florbal. K vidění byla kombinační hra, tvrdé souboje a hezké branky. To vše bylo umocněno atmosférou, kterou v hale vytvořili diváci obou týmů. Slovensko si v první polovině zápasu vypracovalo tříbrankový náskok, výběr PHaSČ kraje vrátila do zápasu využitá přesilovka v 16. minutě – 1:3. Místy drtivý tlak vyústil v další vyloučení Slovenska a přímo ze standardky vstřelili kontaktní branku – 2:3. Třetí část tak slibovala napínavou podívanou. Necelé dvě minuty před koncem srovnal PHaSČ kraj při hře 5na3 – 3:3. A stále měl ještě výhodu jedné hráčky v poli. PHaSČ kraj to nakonec zkušeně uhrál na své polovině, protože díky lepšímu skóre věděl, že bude první ve skupině.

Obrázek