​​

STARŠÍ ŽÁKYNĚ: ZLATO PATŘÍ PRAZE A STŘEDOČESKÉMU KRAJI, STŘÍBRO ZŮSTÁVÁ V KRAJI OLOMOUCKÉM A MORAVSKOSLEZSKÉM, BRONZ PUTUJE NA SLOVENSKO

26. 5. 2019

Turnaj regionálních výběrů starších žákyň je u svého konce. V předposledním zápase se bojovalo o 3. místo, do kterého nastoupily poražené týmy ze semifinálových bojů – výběr Slovenska a výběr Ústeckého a Libereckého kraje. Finále pak obstaral souboj dvou nejlepších týmů – výběr domácího Olomouckého a Moravskoslezského kraje s výběrem Prahy a Středočeského kraje. ​​

Bronz putuje na Slovensko

Lepší vstup do zápasu o bronz měly zástupkyně Ústeckého a Libereckého kraje. Povedlo se jim dát dvě rychlé branky, na které v první třetině našly Slovenky jednu odpověď. Studenou sprchu si připravily v polovině zápasu, když dvěma slepenými brankami otočily na 3:2 v jejich prospěch. A od té doby se jim podařilo průběžně navyšovat až na 7:2. Radost z bronzových medailí si užily hráčky Slovenska, čtvrtá příčka patří výběru Ústeckého a Libereckého kraje.

Zlato vybojoval v nájezdech výběr Prahy a Středočeského kraje

Zápas hodný finále. Tomuto souboji nechybělo nic. Výběr Prahy a Středočeského kraje sáhl v závěru třetí třetiny ke hře bez gólmanky a dokázal stáhnout dvougólové manko. Vyrovnávací branka padla pouhých šest sekund před koncem základní hrací části. Pětiminutové prodloužení nerozhodlo, a tak přišla na řadu trestná střílení. V dovednostní soutěži byly úspěšnější hráčky PHaSČ kraje, které dokázaly proměnit všechny tři pokusy a protože OLaMS kraj v první sérii selhal – radují se ze zlata hráčky PHaSČ kraje