START ZVLÁDL PŘESTŘELKU. LETKA OBRAT NEDOTÁHLA

17. 9. 2022

V sobotu měla 1. liga mužů na programu tři utkání a už ten první stál za to. V třináctigólové přestřelce totiž Kunratice těsně předčily Kladno, načež Letka nedotáhla potenciálně senzační obrat proti Gullivers Brno. Nejvíce gólů poté nabídlo klání v Chomutově, kde Aligátoři uspěli v prodloužení.

V první třetině utkání Startu a Kladna si diváci užili gólovou sypanici, po které svítil na tabuli stav 4:4. Poté se palebné zbraně obou týmů na nějaký čas uklidnily a výsledkem byla jediná branka z holí Kladna ve druhém dějství. Poslední část ale opanovaly Kunratice, které po výhře 7:6 zůstávají stoprocentní. Hattrickem se v zápase blýskl Jiří Lebeda, naopak za Kanonýr skórovali sedm různých střelců.

Cestu za třemi body si pořádně zkomplikovali hráči Gullivers, kteří nad Letkou vedli po čtyřiceti minutách 4:0. Tým ze Štěpánkovic totiž v závěrčném dějství vyrovnal, jenže výhru nakonec stejně slavilo Brno. Vítězný gól vstřelil v 56. minutě Konrád.

Na gólové hody si fanoušci přišli i v Chomutově, kde se celkem pětkrát změnil vedoucí. V duelu plném zvratů a sice domácí hned dvakrát vedli o dvě branky, Klobouky se ale pokaždé zvládly do zápasu vrátit. Za stavu 8:8 muselo nakonec o vítězi rozhodnout prodloužení, v němž Aligátorům vystřelil druhý bod Zbořil, který tak završil svůj hattrick.

Výsledky 3. kola 1. ligy mužů

FAT PIPE Start98 Kunratice – Kanonýři Kladno 7:6 (4:4, 0:1, 3:1)
Branky:
7. Dufek, 12. Lebeda, 13. Kerzel, 15. Dufek, 42. Lebeda, 47. Lebeda, 57. Sedláček - 2. Krejčí, 4. Stůj, 6. Šefčík, 20. Veselý, 29. Janda, 57. Höffer. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 3:2.
Využití: 1:1. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Pergler 14 - Frühbauer 15. ONLINE | VIDEO | OHLASY

FBC Letka Toman Finance Group – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:5 (0:1, 0:3, 4:1)
Branky:
41. Hubl, 43. Hubl, 44. Elbl, 46. Radošovský - 13. Kouřil, 29. Konrád, 30. Karpíšek, 34. Konrád, 56. Konrád. Rozhodčí: Gavlas - Petřík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváků: 41. Zásahy brankářů: Petr 18 - Krupa 16. ONLINE | VIDEO

DDQ Florbal Chomutov - Aligators Klobouky 8:9p (2:2, 4:4, 2:2 - 0:1)
Branky:
9. Štěrba, 20. Štěrba, 23. Kellermann, 25. Kellermann, 27. Holovej, 40. Novotný, 43. Skuhrovec, 45. Skuhrovec - 6. Gregr, 12. Zbořil, 24. Svoboda, 28. Zbořil, 29. Líznar, 29. Zouhar, 50. Gregr, 54. Lukáš , 64. Zbořil. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváků: 155. Zásahy brankářů: