{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STARTUJE KB FLORBAL CHALLENGE NÁRODNÍ FINÁLE.

Obrázek ke článku
19. 3. 2019

Třetí fáze středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE je tady. A tentokrát se hraje už opravdu o hodně. Postupová matematika bude na turnajích jasná - kdo vyhraje, zúčastní se Superfinále florbalu 2019. V chlapecké kategorii dojde na korunovaci nového krále. Mezi děvčaty kráčí jičínské mistryně za obhajobou.

Již jen třicet jedna nejlepších škol z celé republiky prošlo do třetí fáze turnaje KB FLORBAL CHALLENGE. Šestnáct chlapeckých a šestnáct dívčích týmů si to rozdá dle regionální příslušnosti buď v Brně, kde se bude konat východní národní finále, případně v Praze, kde se odehraje turnaj pro týmy ze západu. Proč liché číslo v úvodu? Jen jediná škola má možnost mít dvojnásobnou superfinálovou účast. Ostravské sportovní gymnázium vysílá do národního finále jak chlapce, tak dívky. Případný postup do Ostravar arény by tak byl tou asi nejlepší možnou školní reklamou.

Mezi chlapeckými týmy lze najít úspěšné týmy z minulosti. Pražskému gymnáziu Jaroslava Heyrovského předloni nechybělo moc, aby postoupilo až do Superfinále, navíc jeho lavičce šéfuje bývalý reprezentační gólman Jakub Koráb. Na východě pak zaujme hlavně zlínská průmyslovka, předloňský mistr republiky.

Spolu s nimi se představí ústecká Stavbařka, plzeňský Gymik, Rytíři, Strojka, DG a SOŠE Kralupy, Gymnázium Chodov a Bakers z Mladé Boleslavi. To je západní sestava. Východní tvoří krom SPŠ Zlín také Gymnázium Ledeč, BiGy, GJB Přerov, Gymnázium a OA Znojmo, SPŠ Chrudim, SG Ostrava a Gymnázium Trutnov.

V dívčí kategorii je „starých známých“ ještě víc. Na západě především několikanásobné účastnice národního finále z BiGy v Českých Budějovicích, jež loni skončily těsně druhé. Na východě pak hlavně dvojice Lepařovo gymnázium Jičín a Jihlavačky. Šampionky z pohádkového města si to totiž v národním finále o vše rozdaly s Jihlavačkami už loni. Následně pak opanovaly i Superfinále.

O postup dál zabojuje taky SŠ pedagogická Litoměřice, Bigyteam, ISŠTE Sokolov, Jergym girls z Liberce, Gymnázium Rokycany, SOŠ Kladno, GVP a Obchodka. Na východě pak Merhautovy ženy, Sportgymplačky Ostrava, Šošonky, Gympl Svitavy, Holky z policejní a Čajkárna.

Národní finále začnou 18. března dívčím turnajem na pražském Braníku. Od den později se na téže hale sejdou nejúspěšnější holky ze západu republiky. 21. března se peloton přesune pod Špilberk. Na hale VUT se nejprve představí děvčata. 22. března pak budou známá jména superfinalistů, o poslední volná místa se poperou nejlepší chlapci východu.

Superfinále florbalu 2019 a vyvrcholení KB Florbal Challenge je na programu 14. dubna v ostravské Ostravar aréně.

Obrázek