{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

STARTUJE OSMIFINÁLE PLAY-OFF!

Obrázek ke článku
5. 3. 2019

Prvoligová soutěž žen se řítí do samotného vrcholu letošní sezony. Ve hře o postup do další fáze play-off je celkem šestnáct týmů a diváky tak čeká určitě zajímavá podívaná už od prvních minut. Druhý březnový víkend nabídne každý den po osmi utkáních, v nichž proběhne boj o čtvrtfinále 1. ligy žen.

S pouhými dvěma porážkami jsou favoritkami na postup do čtvrtfinále florbalistky Královských Vinohrad, které o víkendu vyzvou Českou Lípu. Jejich soupeřky letos vyhrály pouze čtyřikrát, z toho ve dvou případech mimo základní hrací dobu. Florbalová akademie z Mladé Boleslavi, jakožto druhý celek po základní části, nastoupí v sérii proti hráčkám z Turnova. Ty skončily sedmé s celkovým počtem devětadvaceti bodů a letos si na své osmifinálové protivnice vyšlápnout nedokázaly.

V Chomutově započne bitva místních žen proti Rudým Dračicím. Očekávat by se dala vyrovnaná klání, jelikož oba tábory byly od sebe odděleny pouze pětibodovou propastí. Vzájemná bilance je vyrovnaná, a tak se nechme překvapit, s čím se oba týmy vytáhnou. Texasanky vyzvou Soběslav – dvě družiny se stejným počtem bodů po základní části, avšak hráčky Banes mají mezi sebou zároveň nejproduktivnější tvář celé ligy Andreu Dostálovou, která má na svém kontě osmačtyřicet kanadských bodů.

Z východní divize mají skvěle našlápnuto buldočky, jejichž osmapadesát bodů stačilo na první příčku. V osmifinále se postaví tváři v tvář Šitbořicím, čili šestému týmu tabulky. Jak si povedou adeptky na postup? Hradec Králové si uhájil druhou pozici před dotírajícím Třincem, a tak své umístění může pečetit vítězstvím nad ženami ze Světlé nad Sázavou. Třinecké Ossiko se v neděli projede do Jihlavy, kde v případě sobotního vítězství může osmifinálovou sérii také ukončit. Během dvou duelů v základní části nastřílely třinecké florbalistky do sítě jihlavského SK dvacet míčků.

Zcela poslední dvojici tvoří Vsetín s Dobruškou. Dva naprosto vyrovnané celky, jejichž bodový zisk se rovnal pětačtyřiceti bodům. Jak si aktérky víkendových střetnutí poradí s dalekým cestováním, jenž činí přes dvě stě kilometrů?

Program osmifinále 1. ligy žen
9. března

--:--        Florbalová akademie MB – TJ Turnov

--:--        FBC Ossiko Třinec – SK Jihlava

14:00     TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa

17:00     IBK Hradec Králové – Sklo Bohemia Světlá n/S

18:00     FBC Texas Longhorns – Banes Florbal Soběslav

19:00     Florbal Chomutov – Rudý Dračice Mladých Naději Týn

19:00     Bulldogs Brno – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators

20:00     Florbal Vsetín – FBC Dobruška

10. března

--:--        Rudý Dračice Mladých Nadějí Týn – Florbal Chomutov

12:00     Sklo Bohemia Světlá n/S – IBK Hradec Králové

14:00     Banes Florbal Soběslav – FBC Texas Longhorns

15:00     PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – Bulldogs Brno

15:30     SK Jihlava – FBC Ossiko Třinec

16:00     FBC Dobruška – Florbal Vsetín

16:00     FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady

17:15     TJ Turnov – Florbalová akademie MB

Obrázek