{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠTOLA MÍŘÍ ZA OBHAJOBOU. ZLÍNSKÁ PRŮMYSLOVKA PRIMÁT ZE SUPERFINÁLE NEZOPAKUJE

Obrázek ke článku
12. 1. 2018

Úvodní fázi má za sebou středoškolský turnaj KB FLORBAL CHALLENGE, jehož hlavním partnerem je Česká pošta. A již po okresních kolech je jasné, že minimálně jeden z loňských šampionů z pražské O2 arény svůj primát neobhájí. Zatímco pražská Štola mezi děvčaty i bez reprezentantky Faltusové válí, zlínská průmyslová škola překvapivě vypadla už v okrese.

Také druhý turnaj pořádaný Českým florbalem se těší mimořádnému zájmu české školní veřejnosti. Celkem 494 středoškolských týmů z celé České republiky toužilo po čtyřech volných místech v dubnovém ostravském Superfinále. Ta jsou však připravena jen pro ty nejlepší z nejlepších. Prvním krokem k jejich poznání byla už okresní kola.

Do nich vstupoval z pozice suverénně nejaktivnějšího kraje ten, který obklopuje metropoli republiky Prahu. Středočeský kraj vyslal do bojů úctyhodných 85 týmů, což je skoro pětina všech přihlášených škol z celé České republiky. Prakticky o polovinu méně, byť stále hodně, registroval Jihočeský kraj. Konkrétně 48. Pomyslný početní bronz pak bral tradičně silný Moravskoslezský kraj, který vypustil do světa 41 družin.

Již první fáze turnaje garantovala, že v dubnu bude Česká republika oslavovat nového mistra chlapecké kategorie. Zlínská průmyslovka totiž překvapivě vypadla už v okresním kole. Její dívčí protějšek z Prahy, letenská Štola, i bez hvězdné tahounky Faltusové prochází turnajem jako nůž máslem. Ani tyto Pražanky to ale nebudou mít snadné. Již pražské krajské kolo bude zřejmě nabité nesmírnou kvalitou. Respekt ovšem vzbuzují také výsledky dalších škol v jiných regionech.

Na krajská kola mají organizátoři necelý měsíc. Ohraničují je termíny 8. ledna a 1. února. V poslední jmenovaný den pak budeme znát účastníky obou národních finále - brněnského východního a pražského západního. Čtveřice nejlepších, konkrétně tedy vítězové chlapecké a dívčí kategorie v Brně a titíž šampioni v Praze, postoupí do ostravského Superfinále florbalu. To se uskuteční 21. 4. v Ostravar aréně a na účastníky tak čeká naprosto jedinečná příležitost zahrát si v aréně pro více než dvanáct tisíc diváků.

Obrázek