{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STRATEGIE JE NASTAVENÁ, TEĎ JI PRODAT V KVALIFIKACI, ŘÍKÁ STRÁNSKÝ

Obrázek ke článku
17. 5. 2022

Teprve osmnáctiletého Šimona Stránského čeká za týden debut v seniorské reprezentaci, která se v Itálii představí v kvalifikaci na mistrovství světa. V národním týmu se přitom znovu setká s trenérem Jaroslavem Berkou, pod nímž vyhrál juniorský šampionát. „Pozvánka mě moc potěšila. Mužstvo je hodně omlazené, takže jsme si s ostatními sedli dobře. Kluci jsou moc fajn,“ říká mladý forvard.

Reprezentanti se sešli v polovině května v Kutné Hoře, kde absolvovali čtyřdenní kemp. Jeho náplní bylo kromě vzájemného seznámení se s novým realizačním týmem se připravit na první herní akci. Tou bude kvalifikace na listopadový světový šampionát, který bude hostit Švýcarsko.

Šimone, v týmu je velký věkový rozdíl mezi vámi a nejstaršími hráči. Bylo to cítit?
Atmosféra v kabině byla skvělá, není to tak, že bychom se staršími hráči nebavili nebo naopak. Samozřejmě budeme potřebovat nějaký čas, abychom si každý s každým sedli. Ale myslím, že fungujeme velmi dobře. 

Na kempu s vámi byl i výběr U23. Vidíte tuto kategorii jako dobrý přechod mezi juniorkou a „áčkem“?
Určitě. Hráli jsme proti sobě tréninkové zápasy a ten tým měl sílu. Je super, že něco takového vzniklo. Aspoň jsem se mohl znovu vidět i s kluky, s kterými jsme hráli v juniorech.

Máte za sebou první kemp pod vedením nového realizačního týmu. Může pro vás být výhoda, že jej z velké části znáte z juniorů?
Museli jsme se poznat a nastavit nějaká pravidla a principy ve hře. Ale Jardu i větší část realizačního týmu známe, víme, co od nich můžeme čekat. Určitě nás ale taky něčím překvapí.

Za týden vás už čeká kvalifikace na světový šampionát. Jak jste na ni natrénovali?
Strategii už máme nastavenou. Na trénincích jsme vše pilovali a byl tam znát postupný progres. Teď to jen v kvalifikaci musíme prodat. Cílem je jednoznačně postup. Budeme hlavně chtít hrát naši hru bez ohledu na soupeře. Turnaj se bude hrát ve formátu 3x15 minut, což jsme si na kempu také vyzkoušeli. Podle mě to zas tak velký problém nebude, nemělo by nás to rozhodit. 

Jak hodnotíte uplynulou sezonu ze svého osobního pohledu?
Po letní přípravě jsem se cítil hodně dobře. Juniorské mistrovství světa poté vyšlo parádně, takže jsem do sezony šel s pozitivní energií. Měl jsem sem tam nějaké výkyvy, ale jinak se mi podle mě dařilo. Bohužel pak přišlo zranění, takže jsem si za Liberec nemohl zahrát play-off. Doteď mě to mrzí. Jsem rád, že jsem se z toho dostal a mohl se zúčastnit kempu seniorské reprezentace.

Hodně se v éteru spekulovalo o vašem odchodu z Liberce, nakonec ovšem zůstáváte. Jak to celé probíhalo?
Dennodenně jsem o tom přemýšlel. Nakonec jsem sám sobě řekl, že ještě rok chci v Liberci zůstat, abychom se společně mohli někam posunout a něco vytvořit. Podle mě má náš tým velký potenciál. Věřil jsem, že když neodejdu, zůstanou i další a budeme moct vylepšit naše poslední umístění. Uvidíme, co přinesou další roky.

Obrázek