STŘEDOČEŠI UBOJOVALI PÁTOU PŘÍČKU. VÍTĚZNĚ ZAKONČILO TURNAJ TAKÉ LIBERECKO

14. 1. 2018

​Nemedailové pozice na dorosteneckém setkání regionálních výběrů v Třeboni už jsou rozděleny. Jak duel o sedmé, tak ten o páté byly nesmírně vyrovnané. Vyhrát ale mohl vždy jen jeden z týmů. Chuť si na závěr turnaje spravili Severočeši z Liberecka, kteří si poradili s Karlovarským krajem. Na páté místo se pořádně nadřeli také Středočeši, proti nimž stanuli houževnatí domácí.​

Prvním zápasem o umístění byla bitva o konečnou sedmou příčku třeboňského dorosteneckého turnaje. Liberecký kraj se v ní dlouho trápil s Karlovarským krajem. Když v úvodu třetí třetiny vsítili Severočeši dvě slepené branky a dostali se do vedení 4:1, zdálo se, že Západočeši už jsou ze hry o první výhru v turnaji venku. Jenže opak byl pravdou.

Kluci v oranžovém se vzpamatovali a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu.  Pak ale zaúřadoval Dominik Musil a vrátil Kluchovým svěřencům dvougólový náskok. Ten už vydržel do konce tohoto duelu, což znamenalo, že osmým týmem západu jsou v roce 2018 kluci z Karlovarska, sedmá příčka patří Liberecku.

Ještě vyrovnanější pak byla odveta skupinového souboje, která měla tentokrát příchuť boje o páté místo. Jihočeský kraj vyzval kraj Středočeský. Přestože především v prvních dvou třetinách měli opticky trochu více ze hry Středočeši, soupeř je do mnoha gólových šancí nepouštěl. Bínovi svěřenci hráli opět zodpovědně z pružného bloku, který nestál, leč vyčkával na chyby soupeře. Těch s postupujícím časem a ubývajícím množstvím sil viditelně přibývalo.

Jihočeši dokázali v úvodu třetí části srovnat, což je psychicky nesmírně povzbudilo. Najednou jich bylo plné hřiště. Všude byli o krok dřív, jako by jim snad narostla křídla. O to krutější pak byla inkasovaná branka z páté minuty třetí herní části. Rychlý brejk kluků v bílém a Středočeský kraj znovu vedl. Přestože se domácí tým z posledních sil snažil o zvrat, ten už se mu nepodařil, naopak se ještě jednou trefili hosté. Středočeský kraj tak skončil na páté pozici, domácí Jihočeši brali příčku šestou.