{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STŘEDOŠKOLÁCI TOUŽÍ PO O2 ARENĚ. KB FLORBAL CHALLENGE HLEDÁ KRAJSKÉ PŘEBORNÍKY

Obrázek ke článku
20. 1. 2020

Krajská kola turnaje KB FLORBAL CHALLENGE jsou v plném proudu. Na konci ledna budeme znát všechny účastníky třetí turnajové fáze, tedy národního finále. Kdo se vůbec do krajské eliminace probojoval? Koho by florbaloví bookmakeři tipovali na favorita? Pojďme si shrnout první kolo akce pro středoškolské prváky a druháky.

KB FLORBAL CHALLENGE – chlapci

O turnaj byl také v letošním roce ze strany škol velký zájem. Konečné číslo registrovaných týmů sice nebylo rekordní, i tak je ale patrné, že se florbalem chtějí bavit nejen děti na základní škole. V případě středoškoláků je pak velkou motivací představení se v O2 aréně, největší multifunkční hale ve střední Evropě.

Obě poloviny naší republiky, jež se nakonec střetnou právě až v pražském sportovním svatostánku, vyslaly do bojů známá i méně známá jména. Jihočeský kraj budou znovu po roce reprezentovat hlubočtí Rytíři, loni účastníci národního finále. Velmi zajímavým jménem je i Lepařovo gymnázium z Jičína. To si sice turnajoví fanoušci spojují spíše s vítězným dívčím celkem ze superfinále v Ostravě, ale i chlapci se jistě poperou o příčky nejvyšší minimálně v Královéhradeckém kraji.

Liberecku vládne tradičně Jergym a liberecká Strojka, kteří si to pravděpodobně rozdají o titul krajského mistra. Překvapení se konalo v Plzeňském kraji, kde superfinalista z elektrotechnické průmyslovky z hlavního města piva vypadl hned v první fázi. Na pozice favorita je obvykle pasovaná především Praha. Tam se pozornost nejvíc upíná k opatovskému gymnáziu a stejně zaměřené instituce označené podle Jaroslava Heyrovského. Obě školy si taktéž zkusily i pozdější turnajové fáze v minulosti.

Ani východ ale nedá kůži lacino. Moravskoslezský kraj má v ohni například želízko v podobě porubského Wichterlova gymnázia. Za černého koně lze bezesporu označit pelhřimovské gymnázium a obchodní akademii. Tato škola prošla okresem jak nůž máslem a při pohledu na sestavu je patrné, že se nehodlá smířit ani s touto turnajovou fází.

Pozornost znalců je upnuta také ke Zlínsku, které má minimálně ve druhé fázi střední průmyslovou školu, jež už také okusila, jaké to je stanout na superfinálové palubovce. Podceňovat ale není radno ani další družstva.


KB FLORBAL CHALLENGE – dívky

Dívčí „superfavoritky“ můžete hledat v Liberci. Jergym, tedy gymnázium Jeronýmova, loni zvedlo nad hlavu pohár pro středoškolského mistra republiky. A naději na obhajobu živí také v tomto roce. Konkurovat jim budou chtít jistě také brněnské Merhautovy ženy, loňské vyzyvatel v Ostravar aréně. I ty jdou dál.

Na Vysočině se o primát poperou Jihlavačky, v minulosti držitelky stříbra z národního finále. Do O2 arény mají namířeno také holky z Lepařova gymnázia v Jičíně, které tehdy Jihlavu na druhé místo odsunuly a následně celý turnaj opanovaly. Praha se krom Opatova pyšní také například gymnáziem Na Vítězné pláni s řadou florbalistek ve svém dresu.

Olomoucko vytahuje do boje gymnázium Jana Blahoslava z Přerova, jež už taktéž pozvedlo nad hlavu pohár pro mistryně, když tehdy v nervydrásajícím finále porazilo Třinec. A protože řada silných družstev hraje i v jiných krajích, například v Ústeckém či Středočeském, ani v tomto případě tak nebude nouze o kvalitní a atraktivní duely.

Obrázek