{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STŘÍBRNÝ NÁVRAT PRONTEKEROVÉ. ATMOSFÉRA? ÚŽASNÁ!

Obrázek ke článku
20. 1. 2022

Velmi speciální příchuť mělo finále Poháru Českého florbalu pro chodovskou útočnici Markétu Prontekerovou. Rodačka z Chomutova se vrátila do haly, v níž florbalově vyrostla, aby se poprala o cennou trofej.

Naposledy působila 20letá florbalistka ve svém domácím prostředí v roce 2016, poté se natrvalo přesunula do střešovického Tatranu. Pod střechu, kde florbalově vyrostla, se v úterý vrátila, aby se společně se svými spoluhráčkami pokusila zastavit vítkovický expres.

Jak prožívala návrat do Chomutova? „Moc jsem se těšila. Bála jsem se, aby mě to, co se týče nervozity, neovlivnilo. Naštěstí to nebylo nijak extrémní. Zápas jsem si moc užila. Atmosféra byla úžasná, ale, bohužel, jsme to nezvládli dotáhnout do vítězného konce,” mrzelo ji.

V důvěrně známém prostředí se s nervozitou vypořádala na jedničku. Ba co víc, sama v průběhu druhé třetiny otevřela skóre. „Emoce byly v tu chvíli skvělé, ale hlavně jsem byla ráda, že jsem mohla pomoci týmu a že nás to mohlo nakopnout do dalšího boje,” popsala své pocity po důležité trefě, jež však nakonec k pohárovému triumfu nestačila.

Na tribunách měla Prontekerová širokou podporu od svých bývalých spoluhráček a samozřejmě i nejbližší rodiny. „Moc jsem se na to těšila a bylo to skvělé. Tím, že jsem v Praze, to není úplně obvyklé,” přiznala. Palce jí nedrželi jen nejbližší, lvice měly v ochozech „Věděly jsme dopředu, že někteří fanoušci sem přijedou. Bylo to fakt skvělé a moc všem ještě jednou děkuji, že nás do Chomutova přijeli podpořit,” nešetří slovy díků.

I když zná chomutovskou halu jako svoje boty, spoluhráčkám žádnou exkurzi nepřichystala. „Průvodce jsem holkám nedělala, ale nejčastější otázka, kterou jsem dostávala, byla na to, kde jsou záchody,” smála se.

Chodovskou sestavu doplnila Prontekerová v létě a v sestavě loňských vicemistryň se skvěle zabydlela. „Určitě je to pro mně velký krok. Do této sezony jsem šla s tím, že moc nevím, co mám ze svého pohledu očekávat, ale jsem ráda, že sezona nejen mne, ale především celému týmu, vychází a těším se, co bude dál,” řekla na závěr.

Obrázek