{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


STUDIO FLORBAL POHLEDEM KOMENTÁTORA

Obrázek ke článku
28. 2. 2020

V neděli 16. února mohli florbaloví fanoušci svou pravidelnou dávku florbalu sledovat v novém formátu. Internetový přenos z Mladé Boleslavi doplnil komentář a hosté ve studiu a dostalo se i na dramatické chvíle v souběžně hraných zápasech. STUDIO FLORBAL si tak odbilo svou premiéru. Další díl je na programu už v neděli 1. března, kdy speciální vysílání opět propojí celé superligové kolo. Chybět u toho nebude Martin Kozák, který popsal největší rozdíly mezi komentováním STUDIA FLORBAL a tradičním televizním utkáním.

Martin Kozák a především jeho hlas jsou již tradiční součástí florbalových utkání, které je možné sledovat na obrazovce ČT sport. Dlouholetý komentátor České televize doprovodil svým komentářem také premiérové vysílání STUDIA FLORBAL, které se lišilo od vysílání florbalu v televizi hned v několika ohledech. „Bavila mě interaktivita, kdy jsme se ve třetí třetině dokázali dostat na další dva stadiony,“ popsal Kozák situaci, kdy se za poměrně rozhodnutého stavu v Boleslavi přesunula pozornost komentátorů na jih Prahy, do haly Jedenáctka i Jižní Město. „Bylo to dramatické, přesunuli jsme se na prodloužení. Ten potenciál je v tom ukázat koncovky všech utkání, která jsou dramatická,“ pochvaloval si Kozák.

Záznam premiéry STUDIA FLORBAL 

„Dává to zabrat v tom, že si nestačí připravit pouze jedno utkání, ale je potřeba si připravit všechny aktuální zápasy na programu,“ vysvětloval průvodce zápasovým děním. „Rozdíl je, že komentátor není na hale, ale sedí u monitoru, takže je těžší identifikace hráčů. Naštěstí tím, že děláme ligu už tak dlouho, je pro nás jednodušší je poznat. Samozřejmě se může stát, že naskočí hráč, kterého nemáme tak nakoukaného, a rozhodne v posledních vteřinách, a my pak budeme hledat, kdo to byl, ale věřím, že se na to dokážeme připravit,“ přemýšlí nad pokračováním STUDIA FLORBAL, které v neděli 1. března propojí kompletní poslední kolo základní části. Sledovat ho půjde i skrze chytré televize na HbbTV ČT sport (červené tlačítko ovladače).

„Doufám, že o to bude mít mezi diváky zájem, protože mě osobně to hodně bavilo,“ dodal na závěr Martin Kozák.

Nedělní druhý díl STUDIA FLORBAL  z posledního kola můžete sledovat ZDE.

Obrázek