{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SUCHÁNEK O SVĚTOVÝCH HRÁCH: PŘÍLEŽITOST ZVIDITELNIT FLORBAL

Obrázek ke článku
7. 7. 2017

Patrik Suchánek společně s Matějem Jendrišákem u příležitosti blížících se Světových her 2017 v polské Vratislavi odpovídal pro web IFF na několik otázek. Víte například, jak kluci vnímají své role v reprezentaci, nebo jak se dostali k florbalu? Takhle odpovídal bronzový muž ankety Florbalista sezony 2016/2017.

Jaký je to pocit být součástí národního týmu?
Být v reprezentaci je vždy pocta. Je to něco, co by chtěl každý hráč.

Jaká je v reprezentaci vaše role?
Po třech mistrovstvích světa si myslím, že moje role je větší a větší. Jednoduše hraju pro tým a snažím se dělat dobrá rozhodnutí, ze kterých mohou spoluhráči těžit.

Jaký je to pocit být nominován na světové hry?
Je to pocta a také velká příležitost zviditelnit florbal. Doufám, že my, stejně jako všichni florbalisti, do toho dáme vše, a předvedeme, že florbal může a měl by být na olympiádě.

Koho považujete za největšího soupeře na světových hrách?
Každé utkání s nejlepší trojkou (Švédsko, Finsko, Švýcarsko) je náročné, takže je musím vyjmenovat všechny.

Jak jste začal hrát florbal?
Dřív jsem hrál hokej a potom jsem začal hrát florbal s klukama od nás z města. Hráli jsme na malé hřiště a bylo to jen tak pro srandu. Jak se to časem zdokonalovalo, skončil jsem s hokejem a zaměřil jsem se na florbal.

Jaký je váš nejsilnější florbalový zážitek?
Třetí místo na Mistrovství světa v Göteborgu, a když jsme s klubem dvakrát vyhráli českou ligu. Teď, když hraju ve Švédsku, musím říct, že je to taky skvělé, protože ne každému Čechovi se to podaří.

Ke komu vzhlížíte? Mátě nějaký vzor?
Nemám žádné hrdiny. Hraju si svůj styl florbalu a samozřejmě se snažím něco pochytit od dalších mezinárodních hráčů. Můj styl je mix všeho.

Původní text IFF v angličtině najdete ZDE.

Obrázek