{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERFINÁLE 2013: POPRVÉ BEZ TATRANU

Obrázek ke článku
13. 4. 2017

V dnešním ohlédnutím za minulými Superfinále se podíváme na druhý ročník, v něm byla poprvé překonána hranice 10 000 fanoušků, kteří sledovali utkání Vítkovic s Chodovem. Ve finále také poprvé chyběl historicky nejúspěšnější klub Střešovický Tatran. V ženské části zvítězily opět hráčky Herbadentu. 

Pražská O2 arena se dočkala v roce 2013 svého druhého Superfinále a bylo poznat, že divákům se nový systém jednoho rozhodujícího zápasu zalíbil. Na mužské finále mezi týmy TJ JM Pedro Perez Chodov a 1. SC WOOW Vítkovice přišlo 10 451 diváků, čímž Česká republika překonala i návštěvnost Superfinále ve Švédsku.

Návštěvníci se mohli těšit z atraktivního útočného florbalu od obou týmů. Úspěšnější byly nakonec Vítkovice, které tak dokázaly odčinit porážku v prodloužení od Střešovic z předchozího ročníku. Chodovu nepomohl ani hrající trenér a legenda českého florbalu, Radim Cepek, který před diváky v O2 areně odehrál svůj poslední zápas. „Finále jsem si užil, bohužel ne s tak šťastným koncem. Jedna éra skončila, ale už se nerozbrečím. To bylo kdysi. V hledišti byla skvělá atmosféra. Jsem neskutečně pyšný. Klobouk dolů! Kluci hráli to, co jsme si řekli, co jsem je celý rok trénoval, a za to jim patří velký dík.“

V ženském finále sledovala O2 arena těsný souboj Herbadentu s Vítkovicemi. Anet Jarolímová a Lucia Košturiaková v první části vystřílely dvougólové vedení. Hráčky Vítkovic ale zabraly a v třetí části srovnaly stav na 2:2. V čase 17:14 však přesně do rohu branky zamířila Denisa Billá a obhájce titulu tak mohl slavit již posedmé v řadě.

Obrázek