{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

SUPERFINÁLE 2018: JAK NA OSTRAVAR ARÉNU VZPOMÍNAJÍ ÚČASTNICE MS 2013

Obrázek ke článku
31. 3. 2018

Superfinále se letos poprvé přesouvá mimo Prahu. Hostit jej bude ostravská Ostravar Aréna s kapacitou bezmála 10 000 diváků. Dominanta moravskoslezské metropole není florbalovým nováčkem. V roce 2013 se v ní odehrály závěrečné boje mistrovství světa žen. Na arénu vzpomínají tehdejší účastnice šampionátu Anet Jarolímová a Jana Christianová.

JAROLÍMOVÁ: DIVÁCI DOKÁZALI VYTVOŘIT NAPROSTO NEUVĚŘITELNOU ATMOSFÉRU

Útočnice pražské Slavie Anet Jarolímová byla v roce 2013 tahounem českého týmu. Zaujala ji práce pořadatelů, kteří se o arénu starali. „Co si ještě pamatuji, tak aréna byla zevnitř krásně upravená,“ vzpomíná.

Jarolímové uvízl v paměti také jeden drobný neduh ostravské haly. „V útrobách to bylo zpočátku trošku bludiště, než jsme přesně věděly, kudy jít na plochu,“ říká, ale vzápětí chválí vynikající podporu z hlediště. „Diváci byli od hřiště sice poměrně daleko, i přesto dokázali vytvořit naprosto neuvěřitelnou atmosféru, na kterou nikdy nezapomenu,“ oceňuje ostravské diváky.

Závěrem Jarolímová porovnává sílu zážitku z tehdejšího mistrovství světa v Ostravar Aréně a Superfinále v pražské O2 aréně. „I když jsem hrála Superfinále v O2 aréně, tak rozhodně převažují vzpomínky z mistrovství světa v Ostravě. Je to právě díky skvělým divákům, kterým patří ještě jedno velké díky,“ zakončuje své vzpomínání.

CHRISTIANOVÁ: JE TO JEDEN Z MÝCH NEJKRÁSNĚJŠÍCH FLORBALOVÝCH ZÁŽITKŮ

Opora reprezentačního brankoviště Jana Christianová má tehdejší šampionát stále v živé paměti. „Pamatuji si, jak hala bouřila při vstřeleném gólu a jak nás fanoušci hnali za úspěchem. Je to jeden z mých nejkrásnějších florbalových zážitků,“ říká.

Brankářka Ivanti TIGERS FK Jižní Město momentálně se svým týmem bojuje v semifinále play-off Extraligy žen s týmem Chodova a drží nerozhodný výsledek 1:1 na zápasy. Šance na postup do ostravského Superfinále a možnost obhajoby titulu z loňského ročníku jsou tedy reálné. „Velmi ráda bych se do této haly opět podívala a znovu zažila na vlastní kůži, jaké to je postavit se na hřiště a nechat se unést tou elektrizující atmosférou velkých utkání v českém prostředí mezi skvělými fanoušky,“ přeje si Christianová.

Obrázek