{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

SUPERFINÁLE 2018: SIKORA S FRIDRICHEM VZPOMÍNAJÍ NA OSTRAVAR ARÉNU

Obrázek ke článku
9. 4. 2018

Na ostravskou Ostravar Arénu budou 21. dubna upřeny zraky celé florbalové veřejnosti. V sedmém ročníku Superfinále bude poprvé hostit den, kdy florbal patří všem. Po šesti letech, kdy se finálový den uskutečnil pokaždé v pražské O2 aréně, je nyní moravskoslezská metropole plná očekávání.

Ostravar Aréna nehostí velký florbalový podnik poprvé, v roce 2008 se zde odehrály základní skupiny světového šampionátu mužů. Na tuto dobu vzpomínají současní asistenti reprezentačního trenéra Petri Kettunena. Radek Sikora i Milan Fridrich byli tehdy členy českého národního mužstva.

RADEK SIKORA: NĚCO PODOBNÉHO JSME ZAŽILI JEN JAKO FANOUŠCI HOKEJOVÝCH ZÁPASŮ

Někdejší elitní kanonýr reprezentačního týmu Radek Sikora byl z tehdejší atmosféry v Ostravě nadšen. „Bylo to tehda pro nás všechny nové a něco, co jsme předtím zažili snad jen jako fanoušci hokejových zápasů. Aréna byla velice slušně zaplněná už na zápasy s Ruskem a Lotyšskem. Atmosféra byla skvělá a fanoušci nás pořád hnali dopředu,“ vzpomíná Sikora a dodává, že vyvrcholením byl poslední zápas ve skupině proti Švédsku, kdy bylo vyprodáno.

Současný asistent trenéra ve švýcarském Wileru a u českého reprezentačního týmu přidává také jednu poutavou historku. „Rolf Franke, jenž byl tehdy jedním z hlavních organizátorů, seděl ve VIP sekci s Aloisem Hadamczikem, který byl nespokojený s tím, že se jeho hokejoví svěřenci HC Vítkovice museli kvůli nějakému florbalu stěhovat na týden do Poruby. Když ale koukal na zápas se Švédskem, tak se Rolfovi omluvil a nevěřil vlastním očím,“ vypráví Sikora s tím, že celou sezónu neměli hokejisté HC Vítkovice tak plnou halu s takovou atmosférou.

MILAN FRIDRICH: STÁLE MÁM PŘED OČIMA PŘEPLNĚNÉ A NADŠENÉ TRIBUNY

Legenda českého florbalu Milan Fridrich tehdy teprve startoval svou reprezentační kariéru a zážitky z ostravské arény jsou pro něho velmi silné. „Já mám tu arénu spojenou s mým prvním zápasem na mistrovství světa, kdy jsem nastoupil na hřiště. Bylo to proti Švédsku, a i přes těsnou prohru 4:5 mi ten zápas utkvěl v hlavě. Byla taková atmosféra, že člověk nemohl vypustit jakýkoliv míček a vůbec jsem nevnímal nějaké odřeniny a ťukance. Prostě nádhera,“ rozplývá se.

Pravá ruka reprezentačního kouče Petri Kettunena má pro ostravské publikum jen slova chvály. „Vždy si vybavím také závěrečný zápas, kdy jsme pak předvedli domluvené choreo. Každý hráč zvedl jedno písmenko, kde jsme poděkovali Ostravě za neuvěřitelný týden, který jsme tam strávili. Pořád mám před očima pohled na přeplněné a nadšené tribuny. V té době to bylo něco neuvěřitelného. Prostě Ostrava nezklamala, já tam vždy hrál moc rád,“ říká Fridrich a doplňuje, že lidé v Ostravě sportem hodně žijí a zápasy tam měly vždy parádní náboj.

Obrázek