​​​​

SUPERFINÁLE 2019 ZNÁ DRUHÉHO ŠAMPIONA. CHLAPECKÉ KB CHALLENGE FINÁLE OVLÁDLA STAVBAŘKA

14. 4. 2019

Druhá superfinálová bitva nedělního dne je minulostí. V souboji o republikový primát v rámci turnaje KB FLORBAL CHALLENGE spolu zápasilo ústecké gymnázium z ulice Stavbařů, které nastoupilo pod názvem Stavbařka, a Střední průmyslová škola Zlín. Pohár pro vítěze nad hlavu zvedli kluci z Ústí nad Labem. Především zásluhou skvělého gólmana a kvalitní produktivity přehráli předloňské šampiony ze Zlína.

Dívčí středoškolské mistryně již byly známé. O možnost vystoupat na pomyslný florbalový Olymp tak bojovali chlapci.

První velkou šanci mělo na začátku šesté minuty Ústí. Semeráda parádně nohou vychytal gólman Staněk. Tentýž hráč si ale o necelou minutu později spravil gólovou chuť. Ve druhém souboji tváří v tvář proti Staňkovi uspěl a poslal Ústí do vedení 1:0.

Jenže severočeská radost netrvala ani minutu a půl. Florbalovou terminologií nezavřená tyčka a následná dorážka z předbrankového prostoru v podání Petra Kopčila znamenala vyrovnání na 1:1. A zápas nahoru dolů pokračoval. V čase 8:51 při signalizovaném vyloučení bekhendem ke vzdálenější tyči skóroval Libor Hons a vrátil borcům ze severu Čech vedení.

Zábava ale rozhodně nekončila. V čase 10:02 Ondřej Kavoulok trefil míček do tyčky, od ní se odrazil do branky a Ústí vedlo už 3:1. I když se ve zbytku poločasu Zlíňané snažili, ani oni, ani soupeř si další šanci už nevytvořili. Po poločase tak Severočeši vedli 3:1.

Zřejmě zlomový moment zápasu přišel v čase 15:32, tedy půl minuty po začátku druhé půle. Důraz v brankovišti prokázal Krupica a zvýšil na 4:1 pro Ústí. Zlín to však nezabalil. Za 26 sekund Krupica přízemní ranou snížil na 2:4 z pohledu Východomoravanů a vrátil je do hry.

A v čase 17:37 bylo pro borce v zeleném ještě veseleji. Skvěle sehranou standardku Zlína zakončil Jan Marcoň, gólman Ústí měl zakrytý výhled a tudíž neměl šanci tenhle míček chytit - 4:3. Za další minutu měl tutovou šanci Kořínek. Sám před strážcem ústecké svatyně selhal. Přestřelil a mohl se jen zoufale chytit za hlavu.

Okřídlené "nedáš, dostaneš" platilo i tentokrát. Ránu od půlky gólman Staněk podcenil, Landa se tak mohl radovat z navýšení vedení Stavbařky. Ústečané znovu vedli o dva góly, tentokrát 5:3. Smolař Kořínek mohl něco málo přes pět minut do konce zápasu napravit své zaváhání. Také napodruhé se ale proti němu vyznamenal Hrabě. V tu chvíli povýšil na krále.

Hráči v černém byli nekompromisní. Přízemní rána na bližší tyčku v podání Filipa Matějky znamenala navýšení vedení Stavbařky na 6:3. To už byl vzhledem k postupujícímu času prakticky neřešitelný úkol pro kluky z Baťova města. Nevzdali to, ale proti nám stál, či spíš klečel hrdina duelu - brankář Dominik Hrabě. A když ne on, tak mu pomohla tyčka, jako v čase 13:18.

Závěrečná tečka byla doslova exhibiční. Gólu na 7:3, jehož autorem byl Jakub Krupica, předcházela akce na jeden dotyk, za kterou by se nemuseli stydět ani florbaloví mistři. A těmi o chvíli později kluci ze Stavbařky opravdu byli. Superfinále turnaje KB FLORBAL CHALLENGE opanovali v poměru 7:3 a také oni si mohli vychutnat vítězné kolečko. Překazili Zlíňanům šanci na nesmazatelný zápis do turnajové historie.