{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SUPERFINÁLE BUDOU PÍSKAT ARBITŘI SE ZKUŠENOSTMI Z MS

Obrázek ke článku
11. 6. 2021

Superfinále florbalu bude i letos řídit ostřílená čtveřice rozhodčích. V rámci ženského boje o titul se role sudích znovu chopí zkušené duo Tomáš Kostinek – Martin Reichelt. O pár hodin později pak budou mít otěže mužského finále mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví ve svých rukou bratranci Kamil a Tomáš Sojkové.

Ve své rozhodcovské historii mají Kostinek s Reicheltem na kontě už tři odpískaná ženská superfinále a už v sobotu 12. června k nim v pražské UNYP Areně přidají další, v němž bude tým Vítkovic útočit na zlatý hattrick.

Společně už oba úspěšně řídili boje o titul v Extralize žen v superfinále v letech 2015, 2017 a i v tom zatím posledním v roce 2019.

Že je to dvojice ve všech směrech opravdu zkušená, dokazuje také jejich role na ženských mistrovství světa, kde v roce 2017 pískali samotné finále, ke kterému o rok později přidali také boj o nejcennější kovy na šampionátu juniorek do 19 let a nechyběli ani na dosud posledním ženském mistrovství, které se konalo roku 2019 ve Švýcarsku.

Neméně zkušené duo pak bude rozhodovat také na druhé straně barikády. Velké finále mužů totiž odpískají bratranci Sojkové. Pro ty to bude sice po premiéře v roce 2014 teprve druhé superfinále v kariéře, avšak tento údaj nelze brát jako relevantní měřítko pro hodnocení jejich kvalit.

Na mezinárodní scéně se totiž v rámci světových šampionátů objevovali pravidelně mezi lety 2015 až 2018. Účast na čtyřech mistrovství světa si rozdělili spravedlivě mezi dvě mužská a dvě juniorská a představili se také na domácím světovém šampionátu, který se konal v roce 2018 v Praze.

​​

Obrázek