{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SUPERFINÁLE FLORBALU 2019 ODSTARTOVALO. DÍVČÍ STŘEDOŠKOLSKÉ ZLATO VYBOJOVAL LIBERECKÝ JERGYM

Obrázek ke článku
14. 4. 2019

Finálovým duelem středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE odstartovalo Superfinále florbalu 2019. Brněnské Merhautovy ženy vyzvaly liberecké gymnázium z Jeronýmovy ulice. Hlavně díky parádnímu druhému poločasu vybojovaly Severočešky republikový a turnajový primát.

Samotný začátek duelu přinesl dramatické okamžiky. Už po sedmi sekundách měly liberecké florbalistky výhodu přesilové hry. Tu zužitkovat nedokázaly. Pak ale paradoxyně v oslabení Lucie Želízková prokázala důraz v brankovišti a Severočešky vedly 1:0. Brno ale zareagovalo. Průnik po levém křídle zakončila ranou k tyči Romana Bačová a srovnala na 1:1. Hra byla vyrovnaná i v dalším průběhu. Jenže zatímco Brňanky své šance nedokázaly přeměnit ve vstřelenou branku, a to zejména kvůli nedůrazu v brankovišti, Liberec byl produktivní.

Ve druhém poločase vrátila Liberci vedení Karolína Janatková a zavelela ke krasojízdě JerGymu. Brňanky musely otevřít hru. A Severočešky začaly pálit ostrými. Aneta Kupcová zvýšila vedení všeobecně vzdělávací instituce z města pod Ještědem na dvě branky. Když pak ze vzduchu Janatková svou druhou brankou v zápase zvýšila na 4:1, vypadalo to, že je hotovo.

Exhibice florbalistek v zeleném navíc nekončila. Super rána z pravé strany v podání Karolíny Novákové znamenala již čtyřbrankový náskok. Brno to ale ještě nevzdalo. Do konce chyběla minuta a čtyřicet jedna sekund, když Romana Bačová vypálila od půlky hřiště a překvapila gólmanku JerGymu - 5:2. 

Definitivní podobu výsledku udala Kateřina Novotná. Ta zakončila doslova učebnicovou akci svého týmu ranou prakticky do prázdné brány. Gólmanka Brna už se nestihla přesunout - 6:2. Gymnazistky a budoucí pedagožky z Liberce tak mohly začít skákat radostí v kolečku - staly se prvními královnami letošního Superfinále florbalu. Brno si z Ostravy odváží stříbrné medaile.  

Obrázek