SUPERFINÁLE FLORBALU 2019 ODSTARTOVALO. DÍVČÍ STŘEDOŠKOLSKÉ ZLATO VYBOJOVAL LIBERECKÝ JERGYM

14. 4. 2019

Finálovým duelem středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE odstartovalo Superfinále florbalu 2019. Brněnské Merhautovy ženy vyzvaly liberecké gymnázium z Jeronýmovy ulice. Hlavně díky parádnímu druhému poločasu vybojovaly Severočešky republikový a turnajový primát.

Samotný začátek duelu přinesl dramatické okamžiky. Už po sedmi sekundách měly liberecké florbalistky výhodu přesilové hry. Tu zužitkovat nedokázaly. Pak ale paradoxyně v oslabení Lucie Želízková prokázala důraz v brankovišti a Severočešky vedly 1:0. Brno ale zareagovalo. Průnik po levém křídle zakončila ranou k tyči Romana Bačová a srovnala na 1:1. Hra byla vyrovnaná i v dalším průběhu. Jenže zatímco Brňanky své šance nedokázaly přeměnit ve vstřelenou branku, a to zejména kvůli nedůrazu v brankovišti, Liberec byl produktivní.

Ve druhém poločase vrátila Liberci vedení Karolína Janatková a zavelela ke krasojízdě JerGymu. Brňanky musely otevřít hru. A Severočešky začaly pálit ostrými. Aneta Kupcová zvýšila vedení všeobecně vzdělávací instituce z města pod Ještědem na dvě branky. Když pak ze vzduchu Janatková svou druhou brankou v zápase zvýšila na 4:1, vypadalo to, že je hotovo.

Exhibice florbalistek v zeleném navíc nekončila. Super rána z pravé strany v podání Karolíny Novákové znamenala již čtyřbrankový náskok. Brno to ale ještě nevzdalo. Do konce chyběla minuta a čtyřicet jedna sekund, když Romana Bačová vypálila od půlky hřiště a překvapila gólmanku JerGymu - 5:2.

Definitivní podobu výsledku udala Kateřina Novotná. Ta zakončila doslova učebnicovou akci svého týmu ranou prakticky do prázdné brány. Gólmanka Brna už se nestihla přesunout - 6:2. Gymnazistky a budoucí pedagožky z Liberce tak mohly začít skákat radostí v kolečku - staly se prvními královnami letošního Superfinále florbalu. Brno si z Ostravy odváží stříbrné medaile.