{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERFINÁLOVÝ DEN ODSTARTUJÍ STŘEDOŠKOLAČKY. SOŠ HAMR VYZVE GYMNÁZIUM Z JIČÍNA

Obrázek ke článku
20. 4. 2018

Turnaj KB FLORBAL CHALLENGE, jehož hlavním partnerem je Česká pošta, dospěl do poslední fáze. V ostravské Ostravar aréně se rozhodne o tom, kdo se stane mistrem republiky pro rok 2018. Jako první vyrazí do boje děvčata. Vítězky západního národního finále z Litvínova-Hamru vyzvou Jičín.

Cesta do velkého finále byla pro oba týmy trnitá. Ani jeden z finálových účastníků neprošel dosavadním průběhem turnaje bez bodové ztráty. Možná právě to však oba celky posílilo.

Jako první si vstupenku do ostravské arény zajistily hráčky Střední odborné školy Litvínov-Hamr. K tomu, aby se mohly vydat na sever Moravy, potřebovaly zdolat celkem tři turnajové fáze.

V okresním kole Mostecka si bez problému poradily se všemi soupeřkami. První, v celkovém účtování také jediný, zádrhel přišel v krajském kole. Severočešky v něm remizovaly s Tygřicemi z Klášterce nad Ohří 1:1. Ani tato ztráta je ale nepřipravila o postup do další turnajové eliminace.

V pražském národním finále západ odehrály celkem pět duelů. Přestože hned třikrát vyhrály pouze o jeden gól, vždy opouštěly hrací plochu se vztyčenou hlavou. Klíčové bylo finále proti českobudějovickému Biskupskému gymnáziu. Ačkoli Jihočešky vedly už 3:0 a kráčely za postupem, parta kolem Nely Havlínové zavelela k obratu a po výhře 4:3 může snít o republikovém primátu.

Totéž platí o děvčatech z Lepařova gymnázia v Jičíně. Okresním kolem Jičínska prošla jako nůž máslem. Stejně jako jejich superfinálové soupeřky okusila první bodovou ztrátu v „kraji“. Remíza s Gymnáziem Hostinné jim postupové ambice nepřekazila.

Zato v národním finále východ už to taková procházka růžovým sadem nebyla. Dvě výhry nad Uherským Brodem a Karvinou sice naznačovaly postupové šance, debakl od Jihlavaček vrátil holky z Rumcajsova města na zem.

Jenže kdo se směje naposled, ten se směje nejvíc. Ačkoli se musely prokousávat skrz čtvrtfinále a semifinále, zvládly to. Ve velkém finále pak o gól udolaly právě Jihlavačky, díky čemuž si Lepařovo gymnázium zajistilo druhé a poslední místo v Superfinále florbalu 2018.

Dívčí finále odstartuje v 9:45. 

Obrázek