​​​​

SUPERLIGA: BOLESLAV NADÁLE KRALUJE, VÍTKOVICE DOHÁNĚJÍ SPARTU

22. 11. 2019

Superliga florbalu má za sebou 12. kolo, ve kterém velmi důležitá vítězství posbíraly týmy Ostravy, Vítkovic či Královských Vinohrad. Svou nadvládu opět potvrdila Mladá Boleslav, Tatran naopak znovu ztratil.

Program 12. kola nejvyšší mužské soutěže odstartovalo ostravské utkání mezi FBC a Pardubicemi. Třebaže domácí prohrávali po dvou třetinách 2:5, nakonec především zásluhou hattricku čerstvého reprezentanta Michala Sládka zvítězili 7:6.

Vítkovice bojovaly o udržení čtvrté příčky v tabulce před Bohemians v přímém souboji. Úřadující mistr měl utkání pod kontrolou, vedl 6:2 a 7:3, nicméně Klokani zejména v závěrečné třetině svému soupeři řádně zatápěli. Třemi brankami Jakuba Šárky se dotáhli až na rozdíl jedné branky, dva góly v poslední minutě zápasu však přisoudily vítězství 10:7 domácímu týmu.

Vedoucí tým tabulky z Mladé Boleslavi si v domácím prostředí přesvědčivě poradil s Otrokovicemi, třebaže v polovině utkání vedl pouze o jednu branku, nakonec však zvítězil 7:2. Jiří Curney do svých historických záznamů přidal další tři kanadské body za dvě branky a nahrávku.

Česká Lípa potřebovala na domácím hřišti uspět proti Hattricku Brno, aby udržela příslušnost k elitní osmičce zaručující účast v play-off, svému soupeři však podlehla 7:8 v prodloužení a přišla o svou pečlivě hýčkanou osmou pozici v tabulce.

Tatran se chtěl vytáhnout na půdě předposledního Liberce a využít prohry Otrokovic v Mladé Boleslavi k posunu na šestou příčku tabulky. To se mu však zejména vinou slabé pasáže na přelomu druhé a třetí třetiny nepodařilo a navzdory silné závěrečné části hry výhru vybojovat nedokázal. Utkání šlo za stavu 8:8 do prodloužení, kde tři sekundy před jeho koncem rozhodl svou třetí brankou v utkání liberecký Radek Valeš, který svůj výkon okořenil ještě čtyřmi nahrávkami.

V extrémně vyrovnaném pražském derby mezi domácími Královskými Vinohrady a Black Angels pouze jednou v utkání vedl jeden z týmů o dvě branky. Byly to černí andělé v polovině utkání za stavu 3:1. Královské Vinohrady se poprvé v zápase dostaly do vedení až v 56. minutě z hole Ondřeje Stuchlíka a jak se ukázalo, jednalo se o vítěznou branku, Sokol vyhrál 7:5 a vystřídal Českou Lípu v elitní osmičce tabulky.

Kompletní přehled pátečních výsledků a následujícího programu nalezete ZDE.