{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA S EXTRALIGOU SLIBUJÍ ZAJÍMAVÉ SOUBOJE. POZADU NEZŮSTANE ANI 1. LIGA

Obrázek ke článku
19. 9. 2019

Hned dvě ligová kola si na pátek a neděli nachystala Extraliga žen. V rámci mužské superligy se odehraje 2. kolo a 1. liga mužů je ještě o jedno kolo dále. Program nabízí mnoho papírově vyrovnaných soubojů.

V Superlize florbalu si to o své první body do tabulky rozdají v přímém souboji Pardubice s Českou Lípou a Královské Vinohrady s Otrokovicemi. Naopak první bodovou ztrátu zcela jistě zaznamená někdo z dvojice Bohemians – Chodov a Liberec – Vítkovice. Všechny čtyři týmy svá utkání úvodního kola vyhrály. Velmi nelehkou úlohu bude mít nováček Hattrick Brno, který se o své premiérové body pokusí v domácím prostředí proti vicemistrovi z Mladé Boleslavi. Následující 3. kolo nejvyšší mužské soutěže předehraje pondělní televizní duel mezi domácími Otrokovicemi a hosty z Brna.

V Extralize žen se na svá drtivá vítězství z úvodního kola pokusí navázat účastnice posledního Superfinále, florbalistky mistrovských Vítkovic a vicemistryně z Chodova. Ostravské hráčky nejprve v pátek čekají doma Židenice a v neděli Bohemians v Praze. Chodovské ženy se poměří s Tigers a o dva dny později s Panthers. Olomouc, která v 1. kole zaznamenala působivé vítězství proti Liberci, se na svůj úspěch pokusí navázat v duelech s Ostravou a Židenicemi. Vysoké prohry z předchozích utkání se pokusí odčinit Jičín proti Liberci a Ostravě, o totéž budou usilovat hráčky Bulldogs Brno v soubojích s Bohemians a Tatranem.

V 1. lize mužů si své vedení v tabulce může pojistit Kladno v domácím duelu proti nováčkovi z Jaroměře. Karlovy Vary se na svém hřišti proti Českým Budějovicím pokusí o udržení stoprocentní bilance. Bez ztráty bodu je překvapivě také nováček soutěže Gullivers Brno, který svůj status bude hájit na půdě Rožnova. Z nelichotivého startu do sezóny se pokusí oklepat sestoupivší Znojmo, které přivítá Havířov. Po vysoké výhře nad Znojmem se Ústí nad Labem pokusí skalpovat dalšího loňského účastníka nejvyšší soutěže Bulldogs Brno.

Obrázek