{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SUPERLIGA S EXTRALIGOU SLIBUJÍ ZAJÍMAVÉ SOUBOJE. POZADU NEZŮSTANE ANI 1. LIGA

Obrázek ke článku
19. 9. 2019

Hned dvě ligová kola si na pátek a neděli nachystala Extraliga žen. V rámci mužské superligy se odehraje 2. kolo a 1. liga mužů je ještě o jedno kolo dále. Program nabízí mnoho papírově vyrovnaných soubojů.

V Superlize florbalu si to o své první body do tabulky rozdají v přímém souboji Pardubice s Českou Lípou a Královské Vinohrady s Otrokovicemi. Naopak první bodovou ztrátu zcela jistě zaznamená někdo z dvojice Bohemians – Chodov a Liberec – Vítkovice. Všechny čtyři týmy svá utkání úvodního kola vyhrály. Velmi nelehkou úlohu bude mít nováček Hattrick Brno, který se o své premiérové body pokusí v domácím prostředí proti vicemistrovi z Mladé Boleslavi. Následující 3. kolo nejvyšší mužské soutěže předehraje pondělní televizní duel mezi domácími Otrokovicemi a hosty z Brna.

V Extralize žen se na svá drtivá vítězství z úvodního kola pokusí navázat účastnice posledního Superfinále, florbalistky mistrovských Vítkovic a vicemistryně z Chodova. Ostravské hráčky nejprve v pátek čekají doma Židenice a v neděli Bohemians v Praze. Chodovské ženy se poměří s Tigers a o dva dny později s Panthers. Olomouc, která v 1. kole zaznamenala působivé vítězství proti Liberci, se na svůj úspěch pokusí navázat v duelech s Ostravou a Židenicemi. Vysoké prohry z předchozích utkání se pokusí odčinit Jičín proti Liberci a Ostravě, o totéž budou usilovat hráčky Bulldogs Brno v soubojích s Bohemians a Tatranem.

V 1. lize mužů si své vedení v tabulce může pojistit Kladno v domácím duelu proti nováčkovi z Jaroměře. Karlovy Vary se na svém hřišti proti Českým Budějovicím pokusí o udržení stoprocentní bilance. Bez ztráty bodu je překvapivě také nováček soutěže Gullivers Brno, který svůj status bude hájit na půdě Rožnova. Z nelichotivého startu do sezóny se pokusí oklepat sestoupivší Znojmo, které přivítá Havířov. Po vysoké výhře nad Znojmem se Ústí nad Labem pokusí skalpovat dalšího loňského účastníka nejvyšší soutěže Bulldogs Brno.

​​

Obrázek